Relikwie św. Jana Pawła II
Wpisany przez ks. proboszcz Jacek Wawrzyniak SDS   
sobota, 26 kwietnia 2014 19:44

Na początku tego roku, napisałem prośbę, w imieniu własnym i wiernych parafii p.w. św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego w Obornikach Śląskich, skierowaną na ręce ks. Kardynała Stanisława Dziwisza o dar relikwii błogosławionego Jana Pawła II, do naszej świątyni parafialnej. Pomyślałem bowiem, że zbliżając się do wielkiego wydarzenia, jakim jest kanonizacja Jana Pawła II, można by poprosić o ten wielki dar. Prośba moja została przyjęta pozytywnie. Dnia 14 kwietnia br. pojechałem do Krakowa do Kurii Metropolitalnej, aby odebrać relikwie. Ponieważ, w tym momencie ks. Kardynał był zajęty, relikwie w Jego imieniu przekazał na moje ręce, ks. dr Robert Nęcek wraz z siostrami z sekretariatu ks. Kardynała. Z radością je przyjąłem, a następnie pojechałem do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie, aby podziękować Bogu za wielkiego Apostoła Miłosierdzia Jana Pawła II i polecając nas wszystkich Bożemu Miłosierdziu.

Uroczysta intronizacja relikwii św. Jana Pawła II będzie miała miejsce w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, 27 kwietnia, podczas mszy św. dziękczynnej za dar kanonizacji o godz. 17.00.

Pamiętajmy, że obecność relikwii świętego ma szczególne zadanie: pomagać ludziom zbliżać się do Boga oraz propagować świętość jako wartość życia chrześcijańskiego. Niech w tym zadaniu pomaga nam św. Jan Paweł II i nasi patronowie św. Juda Tadeusz i św. Antoni Padewski.

Ks. Jacek Wawrzyniak SDS

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Dandelion Theme  Valid XHTML and CSS.