Intronizacja relikwii św. Jana Pawła II
Wpisany przez Foto Marek Długosz   
czwartek, 08 maja 2014 15:08

27 kwietnia 2014 r. był dniem kanonizacji dwóch wielkich papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. W tym dniu wspólnota parafialna p.w. św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego w Obornikach Śl., przeżywała intronizację relikwii św. Jana Pawła II do świątyni parafialnej.

Uroczysta msza św. dziękczynna za dar kanonizacji i intronizacja relikwii sprawowana była o godz. 17.00. Przy grze pieśni „Barka” przez Trzebnicką Orkiestrę Dętą wprowadzono relikwie do kościoła. Uroczystościom przewodniczył  i homilię wygłosił ksiądz proboszcz Jacek Wawrzyniak SDS. Słowa powitania relikwii najpierw wypowiedziały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Obornikach Śląskich, a następnie przedstawiciele parafii. W uroczystościach wzięli udział min.: Burmistrz Obornik Śląskich Sławomir Błażewski z małżonką, Radni Miasta i Gminy Oborniki Śląskie z na czele z wiceprzewodniczącym Romanem Głowaczewskim, Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Obornikach Śląskich na czele z Dyrektor Krystyną Haładaj. Obecne były poczty sztandarowe: Żywego Różańca, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II, Ochotniczej Straży Pożarnej. Po zakończeniu mszy św. odbył się koncert pt. „Pieśni nabożne” w wykonaniu Jarosława Moczulskiego i Macieja Nestora. Koncert miał charakter modlitewny i ewangelizacyjny.

Relikwie zostały przekazane parafii na prośbę ks. proboszcza skierowaną na ręce ks. Kardynała Stanisława Dziwisza.  Prośba została przyjęta pozytywnie i otrzymaliśmy relikwie krwi świętego Jana Pawła II. Obecność relikwii w obornickiej parafii jest dla nas wielkim wyróżnieniem, wielką radością i szczęściem.

Relikwie zostały opatrzone dokumentem autentyczności, w którym możemy przeczytać słowa: „Stanisław Kardynał Dziwisz. Z łaski Boga i Stolicy Apostolskiej Arcybiskup Metropolita Krakowski przesyła pozdrowienia i błogosławieństwo pasterskie. Niniejszym dokumentem szczególnie potwierdzam autentyczność relikwii z Krwi Świętego Jana Pawła II, zamkniętą w kapsule i tym sam samym dokumentem przeznaczam do wystawienia, by miejscowi wierni mogli im oddawać cześć”.

ks. proboszcz Jacek Wawrzyniak SDS

 


 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Dandelion Theme  Valid XHTML and CSS.