Pielgrzymki

Galeria
Ogłoszenia
PIELGRZYMKA W ROKU MIŁOSIERDZIA NA LITWE 1 – 7 września 2016 r.
Wpisany przez ks. Rafał Masarczyk SDS   
sobota, 06 lutego 2016 13:31

1 września 2016 r. (czwartek)
Wyjazd z Obornik o godz. 6.00 rano. Przejazd do miejscowości Świnice Warckie. Nawiedzenie sanktuarium narodzin i chrztu św. Siostry Faustyny, gdzie dwa dni po urodzeniu Helena Kowalska była ochrzczona, a kilka lat później przystapiła do I Komunii Świętej. W wieku 7 lat doznała pierwszego objwienia, głos Boży wezwał ją do doskonalszego życia. Następnie przejazd do wsi Głogowiec – miejsca, gdzie 25 sierpnia 1905 roku przyszła na świat Helena Kowalska. Wizyta w domu rodzinnym św. Faustyny, w którym zgromadzono pamiątki z czasów dzieciństwa i młodości. Następnie przejazd do Płocka, miasta, w którym rozpoczęła się prorocka misja św. Faustyny Kowalskiej. Zobaczymy klasztor Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w którym przebywała siostra Faustyna. Nawiedzimy sanktuarium tzw. Betlejem Bożego Miłosierdzia – miejsce w którym Pan Jezus prosi o namalowanie Obrazu Jego wizerunku, który widzi, z napisem „Jezu ufam Tobie“ w 1931 roku. Obiadokolacja i nocleg w Niepokalanowie.

2 września 2016 r. (piatek)
Msza św. i śniadanie w Niepokalanowie. Wieczorem przyjazd do Wilna. Obiadokolacja w restauracji ludowej i zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

 

3 września 2016 r. (sobota)
Wilno. Śniadanie w hotelu. Msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie. Zwiedzanie Starówki wileńskiej, a mianowicie: cerkiew Świętego Ducha z relikwiami męczenników wileńskich, klasztor bazylianów wraz cerkwią Swiętej Trójcy oraz Celą Konrada, ratusz, zaułek gotycki z kościołem św. Anny i Bernardynów, dom, w którym mieszkał A. Mickiewicz, katedra wileńska z kaplicą i relikwiami św.Kazimierza.
Zwiedzanie Domku na Antokolu, w którym mieszkała św. Faustyna Kowalska, gdzie Pan Jezus w 1935 r. podyktował jej Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz byłego mieszkania malarza Kazimirowskiego, gdzie został namalowany obraz „Jezu ufam Tobie“. Zwiedzanie najstarszego i najpiękniejszego cmentarza polskiego na Rossie - z grobowcem matki Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego serca, a także nagrobkami szeregu innych wybitnych Polaków zasłużonych dla Ojczyzny.
Obiadokolacja w ludowej restauracji, podczas której będą serwowane bliny żmudzkie oraz słynna zupa „Šiupininė“. Powrót na nocleg do hotelu.

4 września 2016 r. (niedziela)
Wilno. Śniadanie w hotelu. Msza święta w Sanktuarium Jezusa Miłosiernego przy oryginalnym obrazie namalowanym przez E. Kazimirowskiego według wskazówek św. Faustyny Kowalskiej.
Dalsze zwiedzanie Wilna: Góra Trzech Krzyży, skąd rozpościera się piękny widok na miasto, pałac prezydencki,  uniwersytet wileński, alumnat, kościół Ducha Swiętego.
Zwiedzanie Ponar - miejsca stracenia ok. 100 tys. obywateli II Rzeczpospolitej w latach II Wojny Šwiatowej, w tym ok. 20 tys. Polaków.
Wyjazd do Trok - zwiedzanie zamku Księcia Witolda, Sanktuarium Matki Bożej Trockiej.  Degustacja dań regionalnych kuchni karaimskiej - kibinów. Rejs statkiem po jeziorze Galve z 20 wysepkami, podczas którego rozpościerają się przepiękne widoki przyrody, jak i pałacu Tyszkiewiczów. Powrót do Wilna. Obiadokolacja w ludowej restauracji, przy muzyce kapeli ludowej podczas której będą serwowane litewskie cepeliny. Nocleg w hotelu.

5 września 2016 r. (Poniedziałek)
Śniadanie w hotelu. Wyjazd z Wilna do Szawli na Górę Krzyży, niezwykłego sanktuarium, w którym naród litewski złożył kilkadziesiąt tysięcy krzyży wotywnych, zwaną także Świętą Górą, miejsce pielgrzymek i uroczystości religijnych oraz jedna z największych atrakcji turystycznych na Litwie, gdzie Papież Jan Paweł II podczas swojej pielgrzymki celebrował  Mszę świętą.
Msza święta na Górze Krzyży. Przejazd i zwiedzanie Szydłowa – litewskiej „Częstochowy“, gdzie w XVII w. odnotowano  objawienie Matki Boskiej, która ukazała się dzieciom pasącym owce. Mieści się tu największe litewskie sanktuarium Maryjne, które podczas swej pielgrzymki do Krajów Bałtyckich odwiedził również Jan Paweł II. Obiadokolacja w restauracji.  Nocleg w hotelu 3* w Kownie.

6 września 2016 r. (wtorek)
Śniadanie w hotelu. Msza święta w jednym z kościołów Kowna.  Zwiedzanie Kowieńskiej Starówki, a między innymi park Santakos wraz z pomnikiem Jana Pawła II, w miejscu, gdzie papież odprawiał Mszę św., kościół Trójcy Świętej wraz z byłym klasztorem Bernardynek (obecnie Seminarium Duchowne), miejsce spotkania Jana Pawła II z biskupami  Litwy, archikatedra śś. Piotra i Pawła, miejsce prywatnej modlitwy papieża. Czas wolny. Powrót do Polski.
W miarę możliwości czasowych nawiedzenie sanktuarium bł. Jerzego Popiełuszki w Suchowoli (Miejsca urodzin i chrztu). Przyjazd na nocleg do Białegostoku.

7 września 2016 r. (środa)
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Tykocina. Zwiedzania miasta: zamek króla Zygmunta II Augusta, Wielka Synagoga, zespół klasztorny Bernardynów kościół św. Trójcy, Stary Rynek. Msza Św. Powrót do Obornik Śląskich w godzinach wieczornych.


Cena: 480 zł + 135 euro zawiera:
Ubezpieczenie, transport autokarem klimatyzowanym, komfortowym, opłaty drogowe i autostradowe, parkingi.
4 noclegi w 3* hotelach w Wilnie i w Kownie
1 nocleg w Domu Pielgrzyma w Niepokalanowie i 1 nocleg w hotelu w Białymstoku
6 śniadań i 6 obiadokolacji
Wstępy według programu (Litwa)
Rejs statkiem.  Degustacja kibinów w Trokach.
Posługa przewodnicka po Litwie. Przewodnik w Tykocinie.
Cena nie obejmuje ewentualnych biletów wstępów do Muzeów w Tykocinie (ok. 25 zł)

Uwagi!
1.    Kontakt z organizatorem: ks. proboszcz Jacek Wawrzyniak SDS (71/310-13-51; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).
2.    Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niemożliwość zwiedzenia wszystkiego z przyczyn od niego niezależnych.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Dandelion Theme  Valid XHTML and CSS.