Ogłoszenia Duszpasterskie - 30 kwietnia 2017 r.
sobota, 29 kwietnia 2017 10:37

1.    W minioną niedzielę ofiary do puszek jako pomoc dla pogrążonej w wojnie Syrii wyniosły 3800,26 zł. Natomiast w minionym tygodniu na kapliczkę Matki Bożej złożono 2670 zł. Ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.


2.    W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc maj z nabożeństwami ku czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe pół godziny przed Mszą Św. wieczorną: w tygodniu o 17.30, a w niedziele i święta o 16.30. Weźmy w nich udział, a także odmawiajmy tę litanię indywidualnie lub ze znajomymi i rodziną, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.
3.    W środę, 3 maja, uroczystość NMP Królowej Polski i rocznica ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Msze Św. w porządku niedzielnym. O godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy Św. nastąpi przemarsz pod obelisk, gdzie odbędą się uroczystości patriotyczne.
4.    W czwartek 4 maja rozpoczniemy nowennę przed świętem Matki Bożej Fatimskiej i Jubileuszem setnej rocznicy objawień w Fatimie.
5.    Także w czwartek o godz. 20.00 w naszym kościele comiesięczne adoracja w duchu uwielbienia pod hasłem: „Zagraj o wszystko”. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z rodzicami i wszystkich parafian.
6.    Próba dla dzieci przed uroczystością I Komunii Świętej w czwartek i piątek o godz. 16.00.
7.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta w ramach nabożeństwa majowego. W piątek po Mszy Św. wieczornej zmiana bilecików Straży Honorowej i spotkanie formacyjne. W sobotę po Mszy Św. o godz. 8.30 nabożeństwo pierwszo-sobotnie ku czci Niepokalanego Serca Maryi. W tym dniu odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną.
8.    W przyszłą niedzielę pierwszą miesiąca po Mszy Św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańca świętego. Przed kościołem Akcja Katolicka przeprowadzi zbiórkę do puszek na dożywianie w szkołach dzieci z ubogich rodzin.
9.    Zachęcamy do lektury Pisma  Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym”, przeczytamy o małżeńskiej historii z Jezusem. Natomiast w „Niedzieli” Matce Bożej Królowej Polski z racji 300-lecia koronacji cudownego Obrazu na jasnej Górze. Do nabycia nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” oraz książka pt. „Święta Faustyna Kowalska Wielbicielka i Misjonarka Miłosierdzia Bożego” w cenie 5 zł.
10.    W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Janina Smoleń i śp. Zofia Laprus z Obornik Śląskich. Wieczny odpoczynek…….

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Dandelion Theme  Valid XHTML and CSS.