Ogłoszenia Duszpasterskie - 07 maja 2017 r.
sobota, 06 maja 2017 16:13

1.    Dzisiejsza niedziela nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza, która jest światowym dniem modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Z tej racji witamy w naszej wspólnocie  ks. Tomasza Raćkosa SDS – wicerektora i dyrektora studiów Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów w Bagnie wraz z alumnami. Podczas Mszy Św. zostanie do nas skierowane słowo Boże, a ofiary zebrane dzisiaj na tacę przeznaczone są na kształcenie naszych kleryków i potrzeby naszego Seminarium w Bagnie. Za dar serca Bóg zapłać.


2.    Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańca świętego. Popołudnia adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00, zakończona nabożeństwem majowym o godz. 16.30. Przed kościołem Akcja Katolicka zbiera ofiary do puszek na dożywianie w szkołach dzieci z ubogich rodzin.
3.    W minionym tygodniu złożono na kapliczkę Matki Bożej 6540 zł. Ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.
4.    W przyszłą niedzielę, 14 maja będziemy przeżywać uroczystość I Komunii Świętej podczas Mszy Św. o godz. 11.00. Z racji personalnych kapłanów, nie będzie dodatkowej Mszy Św. Spowiedź dla dzieci I-Komunijnych, ich rodziców i krewnych będzie w sobotę, 13 maja od godz. 9.30 do 10.30: o godz. 9.30 – klasa III a; 9.50 – klasa III b; 10.10 – klasa III c i o 10.30 klasa III d oraz dzieci z innych szkół.
5.    21 maja odbędzie się Rocznica I Komunii Świętej podczas Mszy Św. o godz. 12.30, natomiast w Golędzinowie uroczystość I Komunii Świętej o godz. 9.45.
6.    W sobotę 13 maja, będziemy przeżywać 100 rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe podczas, którego poświecimy kapliczkę Matki Bożej jako wotum naszej wdzięczności. O godz. 18.00 uroczysta Msza Święta z homilią. Jedna z intencji Mszy Świętej będzie sprawowana za ofiarodawców na kapliczkę Matki Bożej. Po Mszy Świętej wyruszmy w procesji różańcowej – procesji światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej ulicami naszego miasta. Procesja wyruszy spod naszego kościoła i przejdzie ulicami Trzebnicka, Dworcowa i Wyszyńskiego do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zakończy się odśpiewaniem Apelu Fatimskiego. Chciejmy wziąć udział w tej wielkiej uroczystości rocznicowej, podczas której będziemy wypraszać potrzebne łaski dla nas, naszych rodzin, naszych obornickich parafii i prosić o pokój dla świata i nawrócenie grzeszników.
7.    Do tego wielkiego wydarzenia przygotowujemy się poprzez codzienną nowennę do Matki Bożej Fatimskiej sprawowaną podczas nabożeństwa majowego pół godziny przed Mszą Św. wieczorną, w tygodniu o 17.30 a w niedziele i święta o 16.30.
8.    Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej zaprasza młodzież na dzień skupienia, który odbędzie się w Bagnie w dniach 19-21 maja. Informacji szczegółowych udziela ks. Jerzy. 
9.    Obornicki Ośrodek Kultury zaprasza dziś 7 maja na godz. 16.00 na recital Piotra Machalicy pt. „Mój ulubiony Młynarski”.
10.    Zachęcamy do lektury Pisma  Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym”, przeczytamy o skuteczności leczenia niepłodności metodą naprotechnologii oraz wywiad z arcybiskupem Hoserem o jego misji duszpasterskie w Medjugorju. Natomiast w „Niedzieli” o tygodniu modlitw o powołania. W nowym numerze  „Nowego Życia”, przeczytamy o tym jak rozumieć objawienia maryjne oraz zagadnienia związane z rodziną: bolesne odejścia dzieci od Kościoła i znaczenie rodzinnej modlitwy w budowaniu więzi z Chrystusem. Do nabycia książka pt. „Święta Faustyna Kowalska Wielbicielka i Misjonarka Miłosierdzia Bożego” w cenie 5 zł oraz nowy numer „Naszej Parafii” w cenie 2,50 zł.
11.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Franciszek Chmielnicki z Obornik Śląskich. Wieczny odpoczynek…….

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Dandelion Theme  Valid XHTML and CSS.