Ogłoszenia Duszpasterskie - 14 maj 2017 r.
sobota, 13 maja 2017 12:57

1.    W dniu dzisiejszym przeżywamy w naszej parafii uroczystość I Komunii Św. Dzieciom, które przystąpiły dzisiaj po raz pierwszy do Stołu Pańskiego oraz ich rodzicom składamy nasze jak najlepsze życzenia. Wszyscy bierzemy udział w ich radości i świętowaniu. Od poniedziałku do soboty w ramach tzw. „Białego Tygodnia” dzieci będą przychodziły w swoich strojach komunijnych na nabożeństwo majowe o godz. 17.30, a po nim będą uczestniczyć we Mszy św.
2.    Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w organizację obchodów setnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Składamy podziękowanie wszystkim ofiarodawcom na kapliczkę Matki Bożej. W minionym tygodniu złożono na ten cel 3430 zł.
3.    Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, przeznaczone na remont naszego kościoła. Bóg zapłać.
4.    W środę o godz. 8.00 sprawowana będzie Msza Św. w intencji społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II z racji Święta Szkoły. Z tej racji w tym dniu Msza Św. ranna sprawowana będzie o godz. 9.00.
5.    W przyszłą niedzielę, będziemy przeżywać I Komunię Świętą w kaplicy w Golędzinowie o godz. 9.45. Spowiedź dla dzieci i ich krewnych w sobotę w kaplicy o godz. 11.00.
6.    Także w przyszłą niedzielę, podczas Mszy Św. o godz. 12.30 przeżywać będziemy Rocznicę I Komunii Św. Spowiedź dla dzieci rodziców i krewnych w sobotę od godz. 9.30 do 10.00. Próba przed uroczystością w środę o godz. 16.00.
7.    W przyszłą niedzielę będziemy gościć wolontariuszy z Salwatoriańskiego Wolontariatu Misyjnego „Salwator”, którzy podczas Mszy Św. podzielą się z nami swoim świadectwem misyjnym, a przed kościołem będą prowadzić kiermasz misyjny.
8.    Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w nabożeństwach majowych pół godziny przed Mszą Św. wieczorną, w tygodniu o 17.30 a w niedziele i święta o 16.30.
9.    Comiesięczne spotkanie modlitewne Koła Przyjaciół radia Maryja w piątek o godz. 17.30 w kościele przy ul. Wyszyńskiego.
10.    Organizujemy pielgrzymkę dwudniową do Lichenia, Poznania i Lądu w roku 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Licheńskiej w terminie 20-21 czerwca 2017 r. Cena 195 zł. Informacje wyłożone są z tyłu kościoła. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Szczegółowych informacji udziela ks. Proboszcz. 
11.    W niedzielę 28 maja odbędzie się doroczna Pielgrzymka Mężczyzn do Piekar Śląskich. Przewidywany koszt przejazdu 45 zł+ obiad 10 zł. zapraszamy wszystkich chętnych mężczyzn.
12.    Zachęcamy do lektury Pisma  Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym”, i  w „Niedzieli” o setnej rocznicy objawień w Fatimie.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Dandelion Theme  Valid XHTML and CSS.