Pielgrzymki

Galeria
Ogłoszenia
Pielgrzymka do Lichenia 20 – 21 czerwca 2017 r.
Wpisany przez ks. proboszcz Jacek Wawrzyniak SDS   
sobota, 13 maja 2017 13:00

w 50 rocznicę koronacji Obrazu Matki Bożej Licheńskiej
Cena 195 zł

20 czerwca 2017
Godz. 7.00 wyjazd z Obornik. Przyjazd do Poznania. Msza Święta w Sanktuarium Najświętszej Krwi Pana Jezusa, w miejscu w którym w 1399 roku odnotowano najstarszy cud eucharystyczny w Polsce. Miejsce pielgrzymkowe, w którym można zaczerpnąć wody ze studni, w której topiono trzy Najświętsze Hostie. Zwiedzanie Starego Rynku (min. Ratusz (z koziołkami), Fonatanny i Pręgierz, Pałac Działyńskich) następnie zwiedzanie Fary Poznańskiej. Czas wolny i możliwość degustacji marcińskich rogali. Następnie zwiedzanie Katedry Poznańskiej pw. św. Piotra i Pawła na Ostrowie Tumskim, który jest kolebką Państwa Polskiego, a sama katedra jest pierwszą katedrą na ziemiach polskich, gdzie pochowani są pierwsi władcy Mieszko I i Bolesław Chrobry. Popołudniu przyjazd do Lichenia. Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma. Obiadokolacja. Indywidualny czas na modlitwę i udział w Apelu Maryjnym o godz. 21.00. Nocleg

21 czerwca 2017 r.
8.00 – Śniadanie. 9.00 – Droga Krzyżowa na Golgocie. Indywidualne zwiedzanie i czas na modlitwę w sanktuarium oraz zakup pamiątek. O godz. 12.00 Msza Święta w Bazylice. Obiad. Zwiedzanie Lasu Grąblińskiego, miejsca objawień Matki Bożej. Przyjazd do Lądu i zwiedzanie klasztoru, w którym obecnie mieści się Wyższe Seminarium Duchowne Salezjanów. Powrót do Obornik Śląskich w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:
Ubezpieczenie, transport autokarem klimatyzowanym, komfortowym, opłaty drogowe i autostradowe, parkingi.
1 nocleg w Domu Pielgrzyma w Licheniu, obiadokolację, śniadanie i obiad
Przewodnik w Poznaniu
Cena nie obejmuje ewentualnych biletów wstępów w Licheniu

Uwagi!
1.    Kontakt z organizatorem: ks. proboszcz Jacek Wawrzyniak SDS (71/310-13-51; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).
2.    Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niemożliwość zwiedzenia wszystkiego z przyczyn od niego niezależnych.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Dandelion Theme  Valid XHTML and CSS.