Ogłoszenia Duszpasterskie - 30 lipca 2017 r.
sobota, 29 lipca 2017 09:38

1.    W dniach 2 – 10 sierpnia wyruszy spod katedry wrocławskiej 36 Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. Grupa salwatoriańska wyruszy 3 sierpnia z Trzebnicy. Opiekunem pielgrzymów z Obornik Śląskich będzie ks. Jerzy Lazarek. Zapisy do grupy 8 oraz do grupy duchowej w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Wspólna modlitwa grupy duchowej każdego dnia pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu. 
2.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek, po Mszy Św. wieczornej w salce na plebanii.
3.    Nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa w środę o godz. 17.30.
4.    W piątek w godzinach południowych będziemy gościć w naszej parafii Głogowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zatrzymają się u nas na wspólną modlitwę i na posiłek. Do skarbonek z tyłu kościoła i przy wyjściach bocznych można wrzucić pieniążki na zakup żywności i napojów dla pielgrzymów. Jeśli ktoś chciałby i mógłby dodatkowo ofiarować jakieś konkretne produkty żywnościowe, może przynieść swoje „dary” na plebanię lub bezpośrednio wręczyć zainteresowanym, którzy rozłożą się na czas posiłku i wypoczynku wokół naszego kościoła. Na plebanii gościmy wszystkie osoby duchowne oraz kierowników grup i szefów służb pomocniczych. Za każdy dar serca – Bóg zapłać.
5.    W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Godzina Święta w czwartek o godz. 17.30. W piątek po Mszy Św. wieczornej wymiana bilecików Straży Honorowej Serca Pana Jezusa. W sobotę po Mszy Św. o godz. 8.30 nabożeństwo pierwszo-sobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP. W miesiącu sierpniu z racji urlopów kapłanów, nie będzie odwiedzin chorych w domach.
6.    W przyszłą niedzielę, pierwszą w miesiącu, zmiana tajemnic różańca świętego.
7.    Trwa remont naszego kościoła. Zakończyliśmy remont zakrystii, zostały jeszcze do wykonania dodatkowe nowe szafy. Na remont kościoła złożono w tym tygodniu 1000 zł. Bóg zapłać. Remont kościoła polecajmy Dobremu Bogu w naszych modlitwach.
8.    Solenizantom i jubilatom miesiąca sierpnia życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
9.    Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, czy można obrazić Pana Boga i o wierze jako podróży. Natomiast w „Niedzieli” o książce kardynała Saraha „Bóg albo nic. Rozmowy o wierze”.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Dandelion Theme  Valid XHTML and CSS.