Ogłoszenia Duszpasterskie - 06 sierpnia 2017 r.
sobota, 05 sierpnia 2017 16:42

1.    Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańca świętego. Popołudniu Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 – do 17.00.
2.    Wspólna modlitwa Duchowej Grupy Pielgrzymkowej, dzisiaj podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w tygodniu pół godziny przed Mszą Św. wieczorną. Są jeszcze wolne miejsca na autokar do Częstochowy w czwartek 10 sierpnia na wejście naszej pielgrzymki wrocławskiej na Jasną Górę. Wyjazd 10 sierpnia o godz. 3.00 w nocy z parkingu przy naszym kościele. Zapisy w zakrystii.
3.    Pielgrzymi z Głogowa, którzy zatrzymali się w miniony piątek przy naszym kościele na wspólną modlitwę, posiłek i wypoczynek, bardzo serdecznie dziękują za dary, poczęstunek i gościnne przyjęcie. Obiecali modlitwę w naszej intencji podczas pielgrzymki oraz przed obrazem Jasnogórskiej Pani. 
4.    W sobotę 12 sierpnia, nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.00, po niej procesja światła, różaniec fatimski zakończony Apelem Fatimskim.
5.    W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca, taca przeznaczona na remont naszego kościoła.
6.    Trwa remont naszego kościoła, który polecajmy Dobremu Bogu w naszych modlitwach.
7.    Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, że niepełnosprawne intelektualnie dzieci rozumieją, kochają i przychodzą do Chrystusa, jeśli się im pozwoli. Natomiast w „Niedzieli” o reformie sądownictwa.

Ogłoszenie Caritasu

W dniu dzisiejszym wolontariusze Międzyparafialnego Zespołu Caritas
w Obornikach Śląskich w ramach akcji „Wyprawka dla Żaczka” przed kościołem wydają plecaki szkolne, które należy wypełnić przyborami szkolnymi. Wypełnione plecaki będziemy zbierać w przyszłą niedzielę (13 sierpnia) po każdej Mszy Świętej w zakrystii kościoła. Liczba plecaków jest ograniczona.
Cześć pozyskanych plecaków z przyborami szkolnymi zostanie przekazana dla polskich dzieci mieszkających na Białorusi.
Jeżeli dla kogoś zabraknie pustego plecaka, a chciałby wspomóc akcję, może przynieść zakupione przybory szkolne w dowolnej torbie i oddać  wolontariuszowi Caritasu. Postaramy się wtedy o przydział dodatkowych plecaków z Caritasu Archidiecezji Wrocławskiej.
Zachęcamy do wzięcia udziału w tej szczytnej akcji.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Dandelion Theme  Valid XHTML and CSS.