Ogłoszenia Duszpasterskie - 13 sierpnia 2017 r.
sobota, 12 sierpnia 2017 16:55

1.    Dziękujemy za złożone ofiary na tacę przeznaczone na remont naszego kościoła. Bóg zapłać.
2.    Krąg Biblijny w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w salce na plebani.
3.    We wtorek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Św. w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy Św. będzie święcenie wiązanek z kwiatów i ziół. Podczas Mszy Św. o godz. 11.00 w sposób szczególny będziemy modlić się w intencji wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.
4.    W czwartek, 17 sierpnia, wspomnienie św. Jacka. Jest to dzień imienin ks. proboszcza Jacka Wawrzyniaka. Zapraszamy na Mszę Św. w jego intencji o godz. 18.00.
5.    W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej, w niedzielę 27 sierpnia, o godz. 18.00 w naszym kościele zostanie wykonany spektakl z racji Roku św. Brata Alberta pt. „Być  zdrowy jak chleb”. Wystąpią: aktorzy Jerzy   Trela i Wojciech Trela, Sylwia Strugińska – spran, Andriy Nakonechnyj – trąbka, Nadiya Velychko  - organy. Scenariusz napisała Anna Drela.
6.    Uczestników pielgrzymki do Fatimy zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek 18 sierpnia po Mszy Św. wieczornej w naszym kościele. 
7.    Trwa remont naszego kościoła, który polecajmy Dobremu Bogu w naszych modlitwach.
8.    W piątek, w kościele przy ul. Wyszyńskiego, o godz. 18.00 comiesięczne spotkanie modlitewne Koła Przyjaciół Radia Maryja. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd do Torunia w dniu 2 września. Wyjazd o 6 rano spod obydwu kościołów. Zapisy w sklepie pasmanteryjnym. Cena ok. 75 zł.
9.    Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o o sw. Edycie Stein, której życie pokazuje jak wielki jest człowiek, który szuka Boga i jak tragiczny staje się świat, który Boga odrzuca oraz o historii i znaczeniu słów modlitw ‘Pod Twoją obronę’ i ‘Zdrowaś Maryjo’. Natomiast w „Niedzieli” o tym co wiemy o Wniebowzięciu Maryi.
10.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Kazimiera Górska, Danuta Błądek i Marian Kubiak z Obornik Śląskich. Wieczny odpoczynek….

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Dandelion Theme  Valid XHTML and CSS.