Ogłoszenia Duszpasterskie - 20 sierpnia 2017 r.
sobota, 19 sierpnia 2017 10:42

1.    W minioną niedzielę taca na remont naszego kościoła wyniosła 7127,75 zł. Ponadto złożono na ten cel 1300 zł. Bóg zapłać. Remont kościoła polecajmy Dobremu Bogu w naszych modlitwach.
2.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek, po Mszy Św. wieczornej w salce na plebanii.
3.    W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej, w przyszłą niedzielę 27 sierpnia, o godz. 18.00 w naszym kościele zostanie wykonany spektakl z racji Roku św. Brata Alberta pt. „Być  dobry jak chleb”. Wystąpią: aktorzy Jerzy   Trela i Wojciech Trela, Sylwia Strugińska – spran, Andriy Nakonechnyj – trąbka, Nadiya Velychko  - organy. Scenariusz napisała Anna Drela.
4.    W sobotę, 26 sierpnia, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
5.    W sobotę 26 sierpnia o godz. 10.00. na Placu „Mój Rynek” zostaje organizowany charytatywny Bieg Oborygena jako pomoc na rehabilitację 14-mieisęcznej Poli. Szczegółowe informacje na plakacie w gablotce.
6.    Obornicki Ośrodek Kultury zaprasza dzisiaj o godz. 17.00 do Parku Miejskiego na koncert zespołu cygańskiego Vanessa i Sorba. W razie deszczu koncert odbędzie się w Sali widowiskowej OOK.
7.    Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o niewidzialnej armii modlących się o uratowanie dzieci nienarodzonych. Natomiast w „Niedzieli” o sanktuarium jasnogórskim, gdzie bije serce Polski. Do nabycia nowy numer czasopisma „Salwator”. 
8.    Odezwa ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego:
Umiłowani w Panu Archidiecezjanie, Bracia i Siostry!
Wobec cierpienia i bólu, jakie przeżywają nasi rodacy, w związku z nawałnicami, które nawiedziły Polskę w ubiegłym tygodniu, nie możemy pozostać obojętni. Ogarnijmy modlitwą tych, którzy stracili swoich bliskich oraz dorobek całego życia. W miarę naszych możliwości przyłączmy się także do akcji Caritas, której celem jest wsparcie materialne poszkodowanych.
Bardzo proszę Przewielebnych Księży Proboszczów, by w najbliższą niedzielę (20 sierpnia br.) we wszystkich parafiach Archidiecezji Wrocławskiej zorganizowali zbiórkę do puszek na pomoc poszkodowanym, a zebrane pieniądze przekazali bezpośrednio na konto Caritas Polska.
Jako Dolnoślązacy pamiętamy o wsparciu, którego udzielili nam Polacy w 1997 r., kiedy nasz region został dotknięty powodzią. Tym bardziej zdajemy sobie sprawę, jak ważne w takich chwilach jest poczucie bliskości i solidarności. Ten prosty gest wsparcia potrzebujących niech wypływa z naszej wiary w obecność Chrystusa w ludziach, którzy cierpią i potrzebują pomocy.
Dziękując za Waszą dobroć z serca wszystkim błogosławię
+ Józef Kupny  Arcybiskup Metropolita Wrocławski

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Dandelion Theme  Valid XHTML and CSS.