Ogłoszenia Duszpasterskie - 10 września 2017 r.
sobota, 09 września 2017 18:24

1.    W dzisiejszą niedzielę, na Mszę Świętą o godz. 12.30 zapraszamy uczniów klasy 7 Szkoły Podstawowej oraz 2 i 3 Gimnazjum oraz ich rodziców. Po Mszy Św. spotkanie organizacyjne w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
2.    Dziękujemy za ofiary złożone na tacę na remont kościoła. Bóg zapłać. Remont kościoła polecajmy w modlitwach Dobremu Bogu.
3.    W poniedziałek, spotkanie Kręgu Biblijnego, po Mszy Św. wieczornej, w salce na plebanii.
4.    Katechezy Przedmałżeńskie dla narzeczonych obu obornickich parafii rozpoczną się w naszej parafii we wtorek 12 września po Mszy Św. o godz. 18.00. Szczegółowy plan znajduje się w gablocie i na stronie internetowej.
5.    W środę 13 maja zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.00.
6.    W czwartek, spotkanie z gościem Marcinem Zielińskim, młodym charyzmatykiem, liderem Wspólnoty Uwielbienia „Głos Pana” ze Skierniewic. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.00 i po niej konferencja dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców, na którą zapraszamy także chętnych parafian.
7.    Dzień Chorego obchodzony będzie w naszej parafii, w sobotę 16 września. Od godz. 9.30 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. O godz. 10.00 Msza Św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Po Mszy Św. nabożeństwo w intencji chorych i błogosławieństwo lurdzkie. Członków rodzin oraz sąsiadów, prosimy, aby chorym i starszym pomogli przybyć na ten czas do kościoła, służąc swoimi pojazdami.
8.    Coroczne nocne czuwanie duchowieństwa i wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasnej Górze odbędzie z 15/16 września br. Wyjazd z Obornik Śl. w piątek 15 września o godz. 16.00 spod obydwu kościołów. Wyjazd powrotny z Jasnej Góry ok. godz. 1.30 w nocy. Koszt 55 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.  
9.    Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej wraz z ks. Jerzym włączyli się w inicjatywę modlitewną pt. „dziesiątka o dziesiątej”. W tę modlitwę chcą włączyć naszą parafię. Indywidualnie starają się modlić codziennie o godzinie 22.00 dziesiątką różańca, a w sposób szczególny razem - jako Wspólnota Młodych - co piątek po spotkaniach RMS-u w ważnych dla siebie intencjach i w ważnych intencjach całej naszej parafii. Intencje można składać każdego dnia z tyłu kościoła.
10.    Spotkanie dla rodziców dzieci, klasy 3 Szkoły Podstawowej które przystąpią w tym roku szkolnym do I Komunii Świętej odbędzie się w sobotę o godz. 16.00 w naszym kościele. Pragniemy poinformować, że uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii, będzie udzielana każdego roku zawsze w drugą niedzielę maja. Ponadto w związku z reformą szkolnictwa, od przyszłego roku szkolnego, dzieci będą się przygotowywać i przystępować do I Komunii Świętej we własnej parafii. Do tej chwili dzieci przystępowały do I Komunii Św. na terenie parafii, gdzie była szkoła. Ze względu na fakt, iż w Obornikach Śl. będą trzy Szkoły Podstawowe wracamy do tego, do czego wzywa Kościół, że sakramenty przyjmuje się w parafii, do której się przynależy.
11.    Comiesięczne spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w piątek o godz. 18.00 w kościele przy ul. Wyszyńskiego.
12.    Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, czy dzisiaj można jeszcze upominać grzeszników. Natomiast w „Niedzieli” o tym, że ratunkiem dla świata jest dzisiaj pokuta i różaniec.
13.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli śp. Władysława Cygan z Obornik Śląskich i Stanisława Król z Wilczyna. Wieczny odpoczynek…

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Dandelion Theme  Valid XHTML and CSS.