Ogłoszenia Duszpasterskie - 24 września 2017 r.
sobota, 23 września 2017 13:03

1.    W dzisiejszą niedzielę, 24 września, o godz. 18.00, w naszym kościele odbędzie się charytatywny koncert muzyki uwielbieniowej połączony ze zbiórką na rzecz leczenia i rehabilitacji naszej małej parafianki Poli Piś. Jest to półtora-roczna dziewczynka po ciężkim wypadku samochodowym, w którym zginęła jej mama Agata. Obrażenia głowy, które poniosła w wyniku wypadku poskutkowały niedowładem lewej ręki oraz obu nóg. Pola przeszła skomplikowaną operację rekonstrukcji czaszki, jednak nadal nie wiadomo, czy będzie widzieć, słyszeć i chodzić. Chcemy wesprzeć jej leczenie i rehabilitacje także jako wspólnota parafialna. Koncert wykona zespół Selah z udziałem Moniki Wiśniowskiej – Basel, na który serdecznie zapraszamy.
2.    W minionym tygodniu Katolickie Stowarzyszenie Ecclesia przekazało na remont kościoła 50 000  zł. Bóg zapłać. Remont kościoła polecajmy w modlitwach Dobremu Bogu.
3.    W poniedziałek, Spotkanie salwatorianów świeckich, po Mszy Św. wieczornej w salce na plebanii. Zapraszamy wszystkich chętnych pragnących poznać duchowość naszego założyciela Sługi Bożego o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana.
4.    W piątek, 29 września, święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. O godz. 17.30 nabożeństwo do św. Michała Archanioła. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Rafał Masarczyk SDS. Msza Św. w jego intencji będzie sprawowana o godz. 18.00, na którą zapraszamy.
5.    W przyszłą niedzielę, zmiana tajemnic różańca świętego po Mszy Św. o godz. 8.30.
6.    W dniu 7 października w święto Matki Bożej Różańcowej odbędzie się ogólnopolska inicjatywa „Różaniec do Granic”. Polacy będą się modlić wzdłuż całej granicy Polski o ratunek dla Ojczyzny i całego świata. Organizowany jest wyjazd na tę modlitwę do Lądka Zdroju z parkingu przy naszym kościele o godz. 7.00 rano. Powrót ok. godz. 18.30. Koszt wyjazdu 35 zł. Zapisy w sklepie pasmanteryjnym lub telefonicznie 606639556.
7.    Zachęcamy młodzież na wyjazd do Trzebini na Salwatoriańskie Spotkanie Młodych 30 września br. W programie min. Eucharystia, hołd fatimski i spotkanie z Andrzejem Wronką. Koszt 55 zł. Zapisy i informacje szczegółowe u ks. Jerzego.
8.    Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, jak wytrwać w wierności małżeńskiej, nawet wtedy, gdy po ludzku wydaje się, że małżeństwo całkiem się rozpadło. Natomiast w „Niedzieli” o odkrywaniu ojcostwa oraz dołączony jest dodatek dla seniora – niezbędnik emeryta.
9.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Emil Wąsacz z Obornik Śląskich. Wieczny odpoczynek…


 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Dandelion Theme  Valid XHTML and CSS.