Ogłoszenia Duszpasterskie - 01 października 2017 r.
sobota, 30 września 2017 10:52

1.    Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańca świętego. Popołudniu Adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00 – 17.00. Przed kościołem Akcja Katolicka prowadzi zbiórkę do puszek na dożywianie dzieci w szkołach. Bóg zapłać.
2.    Dzisiaj rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele pół godziny przed wieczorną Mszą Św.: w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 16.30. Zapraszamy na te piękne nabożeństwa dzieci, młodzież i dorosłych. Zwyczajem lat ubiegłych następujące grupy prosimy o poprowadzenie tej modlitwy: poniedziałek – Domowy Kościół, wtorek – dzieci, środa – Żywy Różaniec, czwartek – Wspólnota Rodzin, piątek – młodzież, sobota – Straż Honorowa Serca Pana Jezusa.
3.    Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej w salce na plebanii.
4.    Konferencja dla rodziców i chrzestnych przed niedzielnymi chrztami w środę 4 października, po Mszy Św. wieczornej ok. 18.30 w kościele.
5.    W czwartek, o godz. 8.30 w naszym kościele, Msza Św. inaugurująca nowy rok akademicki Uniwersytetu III Wieku „Atena”.
6.    W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź dla dzieci i młodzieży o godz. 17.30. Po Mszy Św. wieczornej zmiana bilecików Straży Honorowej. W sobotę odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną.
7.    W piątek o godz. 20.00 comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu w duchu uwielbienia, na którą zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z rodzicami wszystkich parafian.
8.    W sobotę, 7 października, wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. W tym dniu odbędzie się ogólnopolska inicjatywa „Różaniec do Granic”. Polacy będą się modlić wzdłuż całej granicy Polski o ratunek dla Ojczyzny i całego świata. Organizowany jest wyjazd na tę modlitwę do Lądka Zdroju z parkingu przy naszym kościele o godz. 7.00 rano. Koszt wyjazdu 35 zł. Zapisy w sklepie pasmanteryjnym lub telefonicznie 606639556.
W tym dniu nabożeństwo pierwszo-sobotnie wyjątkowo o godz. 14.00 w naszym kościele, podczas którego będziemy się łączyć ze wszystkimi zebranymi na modlitwie na granicy naszej Ojczyzny. Zachęcamy wszystkich, którzy pozostają w domach, abyśmy przez modlitwę różańcową wyproszali potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny i całego świata. Odmawiane będą wszystkie cztery tajemnice różańca świętego.
9.    W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca – taca przeznaczona na remont naszego kościoła. Także w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Papieski, pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Ofiary zbierane przed kościołem do puszek przeznaczone są na stypendia dla najzdolniejszych uczniów i studentów z ubogich rodzin. Za ofiary składamy Bóg zapłać.
10.    W minioną niedzielę podczas koncertu charytatywnego zebrano 7500 zł na leczenie małej Poli. Za dar serca Bóg zapłać.
11.    14 października (sobota) wyruszy spod naszego kościoła Piesza Pielgrzymka do Grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Szczegółowe informacje podamy za tydzień.
12.    Solenizantom i Jubilatom Miesiąca października życzymy zdrowie, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.
13.    Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o sile i mocy modlitwy różańcowej. Natomiast w „Niedzieli” o realnej obecności aniołów w naszym życiu oraz o akcji „Różaniec do granic”. Do nabycia nowy numer „Naszej Parafii” i „Nowego Życia”.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Dandelion Theme  Valid XHTML and CSS.