PIELGRZYMKA DO ŚWIĘTEJ FILOMENY
Wpisany przez ks. Rafał Masarczyk SDS   
środa, 02 października 2013 19:53

Zdarza się, że  święci sami przychodzą, do nas, do naszych wspólnot i pomagają nam w upraszaniu łask u  Pana Boga.  Tak też i stało się w naszej wspólnocie Żywego Różańca. 
Św. Filomena, patronka Żywego Różańca przyszła do nas w modlitwie. Jedni modlili się do niej latami, inni nie tak dawno dowiedzieli się, że mamy tak wielką protektorkę. Najważniejsze, że to z ONA chciała się nam dać bliżej poznać.

 

Św. Filomena, patronka Żywego Różańca przyszła do nas w modlitwie. Jedni modlili się do niej latami, inni nie tak dawno dowiedzieli się, że mamy tak wielką protektorkę. Najważniejsze, że to z ONA chciała się nam dać bliżej poznać.               Ktoś ze wspólnoty powiedział, że niedługo będzie liturgiczne wspomnienie św. Filomeny, ktoś inny, że we Wrocławiu były relikwie Świętej. Informacje posypały się lawinowo: moja mama opowiadała mi o tej świętej; jestem jej czcicielem; za jej stawiennictwem córka zdała ciężkie egzaminy. Świadectw na to, że jest z nami było więcej. Od małżeństwa, niedawno przyjętego do naszej wspólnoty dowiedzieliśmy się, że jedyny w Polsce kościół pod wezwaniem św. Filomeny znajduje się niedaleko od Obornik Śl. w Gniechowicach.

Dzwonimy do proboszcza tej parafii, a on zaprasza nas na uroczystości odpustowe ku czci św. Filomeny, które odbędą się 10 sierpnia br.  Jak to żywa wspólnota, szybko organizujemy się i jesteśmy już w drodze do Gniechowic. Po raz pierwszy zabieramy z sobą sztandar Żywego Różańca. W progach świątyni serdecznie wita nas proboszcz parafii ks. Jan Jabłecki. Zaprasza nas do pierwszych ławek, proponuje współudział we Mszy św. – uczestniczymy w modlitwie wiernych, idziemy w procesji z darami niosąc dla św. Filomeny zabrany z Obornik kosz z kwiatami.  Piękna uroczystość odpustowa kończy się wspólną procesją i modlitwą przed Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. ks. Jabłecki – niesłychanie ciepły i gościnny - częstuje nas bułeczkami św. Filomeny. Podziwiamy przepiękny kościół, w którego nadstawie ołtarza głównego znajduje się obraz Świętej, robimy pamiątkowe zdjęcia przy Jej przepięknej figurze. Radośnie świętujemy. Obiecujemy, że wrócimy tu za rok.

 

Owocem naszej pielgrzymki jest wspólnie odmawiana Litania do Świętej Filomeny.  W każdą środę przed Różańcem o godz.18.20. Jeśli tylko chcesz, to i Ty możesz do nas dołączyć. Razem możemy więcej uprosić dla nas i naszych rodzin, dla naszych kapłanów i całej Parafii.

Żywy Różaniec przy Parafii  JTiAP

 

ŚWIĘTA  FILOMENA
Cudotwórczyni wspomagająca we wszystkich potrzebach cielesnych i duchowych.
Zwracajmy się więc do niej z wielką ufnością, miłością i wiarą, ona jest bowiem” ukochaną córką” Jezusa i Maryi, córką, której niczego się nie odmawia.

Św. Filomena pomaga wielu ludziom, jednak w szczególny sposób kocha dzieci. Otacza opieką narzeczonych i matki, daje  łaskę szczęśliwych narodzin. Jest obecna z całą swoją mocą przy uczących się, zdających egzaminy i podejmujących trudne finansowe przedsięwzięcia. Dodaje sił grzesznikom, gdy się nawracają i na nowo przyjmują sakramenty, Wszystkim, którzy ją o to proszą zapewnia szczęśliwą śmierć. Stolica Apostolska uznała ją za patronkę Dzieci Maryi i Żywego Różańca.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Dandelion Theme  Valid XHTML and CSS.