Jeszaja
Jeszaja - Wspólnota Modlitewna.
niedziela, 09 listopada 2008 00:53

foto  Na całym świecie powstają licznie chrześcijańskie wspólnoty, jako odpowiedź na wezwanie Jana Pawła II o "ewangelizację nową w sposobach i środkach wyrazu". Papież Polak zainspirował też nowy ruch nazwany Szkołą Nowej Ewangelizacji (SNE). Przy parafii świętych Judy Tadeusza i Antoniego Padewskiego w Obornikach, w tym nurcie, działa wspólnota "Jeszaja!". Nazwę pochodzącą od hebrajskiego "Yesha'yahu" tłumaczy się jako "Jahwe zbawia!" lub "Zbawieniem jest Jahwe!". Imię proroka Izajasza pochodzi właśnie od tego słowa.

 Początków wspólnoty należy szukać w założeniu przez grupę pasjonatów parafialnej scholii młodzieżowej. W pewnym momencie poza ćwiczeniem śpiewu pojawiło się pragnienie wspólnej modlitwy i czytania Biblii. Często do późnej nocy przeciągały się dyskusje o kontrowersyjnych i trudnych kwestiach wiary i wersetach Pisma. Pojawił się rozdział na spotkania modlitewne i próby. Ludzie przychodzący na te spotkania stali się niezależni od scholii (chociaż większość z nich należy do obu grup). Kiedy pojawiło się poczucie własnej odrębności, zaczęto szukać odpowiedniej nazwy. Po przemodleniu i solidnym przemyśleniu wszystkich propozycji wybraliśmy "Jeszaję!".

Przekrój wiekowy jest bogaty: od licealistów po osoby około trzydziestki. Wszyscy we wspólnocie są równi, mają takie same prawa i mówią sobie po imieniu. Tworzymy coś na kształt dużej rodziny.

Od połowy roku 2009 nasza wspólnota należy do Ruchu Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym pod Koordynacją Archidiecezji Wrocławskiej. 

Staramy się rozwijać pożyteczne pomysły: organizujemy okolicznościowe czuwania modlitewne, staramy się również włączyć we wszelakie akcje ewangelizacyjne w naszej parafii i nie tylko.

Mocno oparci na wspólnej modlitwie, Piśmie Świętym i zaufaniu do Boga dążymy do osiągnięcia celu jakim jest zbawienie.

Wspólnota zaprasza na środowe spotkania modlitewne, które rozpoczynają się Mszą Świętą parafialną

o godzinie 18:00 (czas zimowy od października do marca)
o godzinie 19:00 (czas letni od kwietnia do września)

Spotkania w ciągu miesiąca obejmują także:
Wspólną modlitwę uwielbienia, konferencje, jak również i agapę.

 WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY                                      

 

Jeszaja Jeszaja Jeszaja Jeszaja
Jeszaja Jeszaja Jeszaja Jeszaja
Jeszaja Jeszaja Jeszaja Jeszaja
Jeszaja Jeszaja Jeszaja  

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Dandelion Theme  Valid XHTML and CSS.