Duszpasterze
Zmarł Ksiądz Superior Benon Hojeński
sobota, 03 września 2011 12:24

W miniony piątek, 25 listopada, powrócił do domu Ojca, nasz Współbrat śp. ks. Superior Benon Hojeński SDS. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy wtorek. O godz. 10.30 zostanie wprowadzona trumna z ciałem do naszego kościoła, o godz. 12.00 Msza Św. pogrzebowa, której będzie przewodniczyć ks. Arcybiskup Senior Marian Gołębiewski. Po Mszy Św. ciało zostanie złożone w grobowcu na cmentarzu komunalnym w Obornikach Śląskich.
W dniu dzisiejszym w niedzielę 26 listopada br., zapraszamy na modlitwę różańcową za zmarłego ks. Benona, o godz. 15.00 w kaplicy na cmentarzu.

Urodził  się  w czasie II  wojny światowej  1 kwietnia 1943 roku  w  Krzyżownikach,  pow. Kępno.  Miejscowość Krzyżowniki, położona jest na pograniczu Dolnego Śląska i Wielkopolski, niedaleko przepływającej rzeczki Studnica, która wpływa do rzeki Widawy i dalej do rzeki Odry. Rodzina  moja to  rodzice ojciec Bernard i mama Klara zd. Kopka oraz rodzeństwo: cztery siostry: Helena, Maria, Antonina i Krystyna i brat Jan.

Do 1945 roku rodzice prowadzili gospodarstwo rolne w Krzyżownikach. W tym  roku na wskutek działań wojennych i powojennych sądy prowadzone przez „utrwalaczy władzy ludowej „ i rehabilitacja.../ 1045 – 1947/  rodzina Hojeńskich została usunięta ze swojego gospodarstwa, chociaż nadal mogli mieszkać w swoim domu, jako lokatorzy.

Więcej…
 
ks. Jacek Wawrzyniak SDS - Proboszcz
środa, 18 sierpnia 2010 21:56

 Urodził się w 1971 r. w Poznaniu. Święcenia kapłańskie przyjął 29 maja 1999 roku w Trzebini z rąk ks. bpa Tadeusza Pieronka. Po święceniach pracował jako wikariusz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Obornikach Śląskich. Następnie podjął studia doktoranckie z homiletyki na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i studia z retoryki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Pełnił funkcje superiora wspólnoty, dyrektora Referatu Misji i Rekolekcji Parafialnych, wicerektora Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów w Bagnie. Podejmował posługę rekolekcyjno – misyjną. Jest wykładowcą homiletyki w WSD Salwatorianów w Bagnie. Od 1 lipca 2010 r. jest proboszczem parafii pw. Św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego w Obornikach Śląskich.

 
Ks. Wiesław Waldon SDS - wikariusz
czwartek, 17 września 2015 08:38

Urodziłem się 18 czerwca 1974 r. w Rybniku,natomiast dzieciństwo spędziłem w Żorach (woj. śląskie). Tam też mieszkają moi rodzice.
Mam, starszą od siebie, siostrę Ewę. W Żorach skończyłem szkołę podstawową.Na szkołę ponadpodstawową wybrałem technikum przemysłu drzewnego w Żywcu.Większość z tamtych pięciu lat nauki w technikum właściwie spędziłem w Żywcu, ponieważ mieszkałem w przyszkolnym internacie.W czwartej klasie technikum zacząłem uczęszczać na spotkania oazowe Ruchu Światło-Życie.Na początku piątej klasy technikum,powoli zaczęła we mnie kiełkować myśl o wstąpieniu do seminarium.Wybrałem seminarium salwatorianów w Bagnie, o którym dowiedziałem się od moich znajomych. Złożyłem papiery podczas czerwcowej „fatimki” w Trzebini w 1994 r. na ręce księży prowadzących powołaniówkę i zostałem przyjęty do nowicjatu.

Więcej…
 
ks. Jerzy Lazarek SDS - katecheta
piątek, 26 sierpnia 2016 15:43

Pochodzę z Goczałkowic - Zdroju (woj. śląskie).
Przyszedłem na świat jako syn Teresy i Józefa 05-go kwietnia 1988 roku. Mam trójkę rodzeństwa: starszą siostrę, i dwóch młodszych braci, z którymi spędziłem całe dzieciństwo.
Od dziecka interesowała mnie muzyka: nie tylko słuchanie ale także granie na różnego rodzaju instrumentach.
Po ukończeniu gimnazjum złożyłem dokumenty do Technikum Ogrodniczego w Pszczynie. Po ukończeniu technikum w 2008 roku, złożyłem podanie z prośbą o przyjęcie mnie do Zgromadzenia Salwatorianów, do którego zostałem oficjalnie przyjęty 6-go października, tym samym rozpoczynając roczny postulat. Tym sposobem rozpoczęła się moja droga w Towarzystwie Boskiego Zbawiciela.

Więcej…
 
Ks. Rafał Masarczyk SDS
sobota, 15 listopada 2008 01:36

Ks. Rafał Masarczyk SDS  
Urodził się 24. października 1959 roku w Tarnowskich Górach, po zdaniu matury w 1979 roku wstąpił do Zgromadzenia Salwatorianów. Święcenia kapłańskie przyjął w 1986 roku. Kolejno w latach: 1986 – 1991 pracował w Bielsku Białej, 1991 – 1998 w Warszawie, w 1998 – 2001 w Trzebnicy, od 2001 roku pracuje w parafii W Obornikach Śląskich jako kapelan tutejszego szpitala. W 2000 roku obronił pracę magisterską pt. „Kontakty interpersonalne kapelana z pacjentami w szpitalu”, napisaną pod kierunkiem ks. prof. Cz. Cekiery SDS, która została opublikowana w postaci książki pt. „Spotkanie z pacjentem, czyli duszpasterstwo chorych.” Pracę doktorską pt. „Granice relatywizmu w filozofii moralności Marii Ossowskiej.” Pod kierunkiem ks. bp prof. I. Deca, obronił w 2004 roku. Od 2004 roku jest wykładowcą Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów w Bagnie.

 

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Dandelion Theme  Valid XHTML and CSS.