Ministranci
Ministranci
wtorek, 18 listopada 2008 14:36

foto Tej grupy nie trzeba przedstawiać. Liturgiczna Służba Ołtarza – ministranci i lektorzy – codziennie pełnią służbę przy parafialnym ołtarzu. Czytają Słowo Boże, asystują księżom, posługują w czasie nabożeństw. Trudno przecenić ich wysiłki podejmowane dla dobra wspólnoty i wyobrazić sobie najważniejsze uroczystości bez ich udziału. Warto docenić ich poświęcenie w czasie dorocznych odwiedzin duszpasterskich zwanych „kolędą”. Bezinteresownie angażują się w prace gospodarcze przy kościele związane z przygotowaniem do świąt. Życie ministranta wymaga poświęceń. 
Jednak ministrancka egzystencja to nie tylko służba przy ołtarzu. To również ciekawe i ubogacające życie wspólnotowe, na które składają się regularne spotkania formacyjne i rekreacyjne. Wspólne wyjazdy – zwłaszcza wakacyjne, wspólne celebrowanie urodzin i innych wydarzeń, mecze piłki nożnej itp., stanowią tę „drugą stronę medalu”.

Spotkania formacyjne odbywają się w każdą sobotę o 11.00 w salce katechetycznej na plebanii. Opiekunem wspólnoty jest Ks. Włodzimierz Szydłowski SDS.

foto foto foto foto

foto foto foto

 
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Dandelion Theme  Valid XHTML and CSS.