Aktualności
Poświęcenie przedszkola
Wpisany przez ks. Rafał Masarczyk SDS   
piątek, 24 czerwca 2011 19:23

 Read more

W Środę 1 VI br. w Święto Dzień Dziecka ks. Sebastian Bratek SDS uroczyście poświęcił Prywatne Przedszkole Językowe „Gaduła”. Do tej pory to przedszkole mieściło się na ul. Powstańców Śląskich, a od 1 VI na ul. Skłodowskiej i Nowowiejskiej.

Więcej…
 
Rocznica tragedii w Smoleńsku - 10 kwietnia 2011 r.
Wpisany przez Foto. ks. Sebastian Bratek SDS, tekst. Agnieszka Janiak   
sobota, 09 kwietnia 2011 22:39

Read more „Od nagłej i niespodziewanej śmierci zachowaj nas Panie”

 W I rocznicę bezprecedensowej w dziejach naszego narodu (a nawet i świata) katastrofy, w parafii św. Judy Tadeusza i św. Antoniego w Obornikach Śląskich odprawiona została Msza Św. powracająca do najlepszych tradycji Mszy za Ojczyznę.

Więcej…
 
Niepełnosprawni z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rzymie -W dniach 9 - 16 marca 2011 roku
Wpisany przez Zbignie Stachurski   
sobota, 26 marca 2011 07:07

Read more

Więcej…
 
Wykład ks. superiora Łukasza Kleczki SDS
Wpisany przez Foto R. M.   
piątek, 25 marca 2011 22:26

24 marca 2011 roku w Obornickim Domu Kultury  w ramach Uniwersytetu II wieku "Atena" odbył się wykład ks. superiora Łukasza Kleczki SDS pt.: "Impresje Wielkanocne"

Read more

Więcej…
 
Zmarł Pastor Alfred Beuse
Wpisany przez ks. Rafał Masarczyk SDS   
wtorek, 01 marca 2011 17:43

  Zmarł Pastor Alfred Beuse

 

Pastor Alfred Beuse na zdjęciu po prawej.

Ks. Franciszek Jadamus SDS - na zdjęciu po lewej - wspomina, że: "To był uczciwy, prawy i bardzo pobożny duchowny. I rozmiłowany w "obornickiej ziemi". Dla niego wielkim przeżyciem był jubileusz 100 - lecia kościoła. Powiedział mi, że to była najpiękniejsza i najbardziej znacząca uroczystość liturgiczna w jego życiu (Protestanci na ogół mają bardzo skromną oprawę liturgiczną). Cieszył się, że dożył tej chwili. On był szczególnie bliski nam, kapłanom. Bardzo skromny, wręcz pokorny, dobry i wierny sługa Boży. I mądry. Bardzo go ceniłem. Widzę go nie tylko biorącego udział w procesji Bożego Ciała, ale również objeżdżajacego obornicką ziemię na starym, pożyczonym od Mariana, rowerze. Czasem przychodził w gumiakach, z parasolem i mokrym płaszczu, bo był ogromnie punktualny i zawsze dotrzymywał słowa."

 
JUBILEUSZ XV-lecia AKCJI KATOLICKIEJ w ARCHIDIECEZJI WROCŁAWSKIEJ
Wpisany przez Marcin i Zbigniew Stachurscy   
sobota, 18 grudnia 2010 17:27

W ubiegłą niedzielę (21.11. 2010) Akcja Katolicka (AK) świętowała swój Jubileusz XV-lecia istnienia i działania w Archidiecezji Wrocławskiej. W uroczystość Chrystusa Króla, Króla Wszechświata, patrona Akcji Katolickiej, delegacje wszystkich Parafialnych Oddziałów AK zgromadziły się w katedrze wrocławskiej, aby pod przewodnictwem ks.abp.Mariana Gołębiewskiego - metropolity wrocławskiego, sprawować Eucharystię za wszystkie lata pracy na rzecz naszego lokalnego, wrocławskiego Kościoła.

Więcej…
 
Rekolekcyjne spotkania - Adwent 2010
Wpisany przez Magdalena   
sobota, 18 grudnia 2010 17:04

Read moreW dniach 11-15.12.2010r. w parafii p.w. św. Judy Tadeusza i św. Antoniego z Padwy trwały rekolekcje adwentowe, które poprowadził ks. Roman Hamny SDS. Oprawą muzyczną podczas wieczornych spotkań dla młodzieży zajęła się w przepiękny sposób Wspólnota Modlitewna Jeszaja.

Więcej…
 
Spotkanie Formacyjne Salwatorianów Świeckich - 06.11.2010 r.
Wpisany przez Foto R. M.   
niedziela, 07 listopada 2010 19:11

6 listopada 2010 roku, odbyło się pierwsze spotkanie formacyjne salwatorianów świeckich.
Rozpoczęło się one Mszą św. w kościele NSPJ o godz. 9.15, którą odprawił: ks. Krzysztof Gasperowicz i ks. Michał Piela.
Następnie przybyliśmy na plebanię przy parafii św. Judy Tadeusz i św. Antoniego z Padwy, gdzie nastąpiła dalsza część spotkania. Przy kawie, herbacie i cieście zapoznawaliśmy się. Ks. Krzysztof wygłosił konferencję na temat powołania i charyzmatu. Ksiądz zwrócił uwagę na to, że w Piśmie Świętym odnajdujemy opisy powołania oraz misji każdego człowieka. Powołanie jest wpisane w osobę ludzką. 
W spotkaniu uczestniczyło 6 osób z: Golędzinowa, Trzebnicy i Wrocławia.
Trzecia gałąź rodziny salwatoriańskiej dopiero się tworzy, na wiosnę są planowane rekolekcje w Trzebnicy. Zachęcam osoby, które mają pytania dotyczące salwatorianów świeckich, aby zgłaszali się do księdza Sebastiana Bratka oraz odwiedzali stronę internetową: www.swieccy.sds.pl.
Magdalena

Read more

Więcej…
 
Spotkanie Salwatorianów Świeckich w Trzebini
Wpisany przez Magdalena   
czwartek, 04 listopada 2010 14:28

W dniach 9-10 października 2010 roku, w Trzebini, odbyło się IV Ogólnopolskie Spotkanie Salwatorianów Świeckich. W spotkaniu udział wzięły osoby m.in. z Bielska – Białej, Goczałkowic Zdroju, Obornik Śląskich, Piastowa, Trzebnicy wraz z duszpasterzami. W wydarzeniu udział wzięło ok. 30 osób.

Więcej…
 
Wieńce Dożynkowe - 2010 r.
Wpisany przez Foto R. M.   
wtorek, 07 września 2010 20:14
 
Gościliśmy ks. Tomasza Górnego SDS misjonarza z Albanii
Wpisany przez ks. Rafał Masarczyk SDS   
poniedziałek, 30 sierpnia 2010 11:17

W niedzielę 29.08.2010 r. gościliśmy w naszej parafii ks Tomasza SDS misjonarza z Albanii. Ks. Tomasz w czasie kazania powiedział między innymi:

Read more

Więcej…
 
Gościliśmy ks. Tomasza Górnego - misjonarza z Albanii
Wpisany przez ks. Rafał Masarczyk SDS   
poniedziałek, 30 sierpnia 2010 11:07

W niedzielę 29 sierpnia 2010 r. gościliśmy w naszej parafii księdza misjonarza z Albanii Tomasza Górnego SDS. Ks. Misjonarz wygłosił kazanie na każdej Mszy Św. w czasie którego powiedział między innymi:

Read more

Więcej…
 
RODZINNY FESTYN W OBORNIKACH ŚLĄSKICH
Wpisany przez Alina Gałecka   
wtorek, 15 czerwca 2010 20:12

NIEDZIELA, 13 CZERWCA

   Emocjonujący mecz „dwa ognie” VIP-ów z księżmi salwatorianami, ratowanie ludzi z płonącego samochodu, czyli niezwykły pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Więcej…
 
Miłość i miłość
Wpisany przez Magdalena   
czwartek, 01 kwietnia 2010 12:56

Od dnia 14 marca do 17 marca uczestniczyłam w rekolekcjach, które głosił ks. Jacek Wawrzyniak. Ojciec Rekolekcjonista podjął temat:  "MIŁOŚCI i miłości."

Więcej…
 
Forum Katolików Świeckich, 23 lutego 2010.
Wpisany przez Notowała Alina Gołecka   
piątek, 26 marca 2010 07:45

O spowiedzi, czyli o tym jak młody dominikanin wsadził kij w mrowisko…

Temat Forum – o spowiedzi, zainspirowany artykułem dominikanina, o. Pawła Górzyńskiego, wydanym w  miesięczniku „W drodze”.

Ks. Franciszek Jadamus:
Czy ja się dobrze spowiadam?
 Wielu katolików zadaje sobie to pytanie, zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu. Jan Paweł II napisał przepiękny list przypominający, motu proprio, „Misericordia Dei”, o Bożym Miłosierdziu.

Więcej…
 
Odpust Św. Huberta Patrona leśników i myśliwych
Wpisany przez foto. ks. M. Figarski SDS   
poniedziałek, 09 listopada 2009 15:14

W dniu 3 listopada we wspomnienie św. Huberta patrona myśliwych i leśników o godz. 18.00 w parafii pw. Św. Judy Tadeusza i Św. Antoniego w Obornikach Śląskich została odprawiona Msza Święta Odpustowa.

Read more

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 5 z 7


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Dandelion Theme  Valid XHTML and CSS.