Aktualności
Jasełka 2009
Wpisany przez ks. Sławek Noga SDS   
środa, 21 stycznia 2009 20:19
Read moreW niedzielę 11.litopada, po Mszy Św. o godz. 12.30, odbyły się jasełka bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. Przedstawienie wyrezyserował katecheta - P. Adam Politowicz. Występom towarzyszył piękny śpiew chóru z tej samej szkoły, "pod batutą" P. Joanny Marcinkowskiej. 
Więcej…
 
"Pokój temu domowi i wszystkim jego mieszkańcom"
Wpisany przez Administrator   
sobota, 03 stycznia 2009 22:07
Read more Od 2 stycznia księża goszczą w domach parafian. Wizyta duszpasterska – kolęda – ma na celu wspólną modlitwę, błogosławieństwo domu i krótką rozmowę. To dobra okazja do tego, by zadać duszpasterzowi pytania, które dotykają wiary i funkcjonowania wspólnoty parafialnej oraz podzielić się z nim swoimi doświadczeniami.
Warto odpowiednio przygotować się na to spotkanie. Przede wszystkim stół, przy którym się ono odbędzie. Biały obrus, krzyż, zapalona świeca, księga Pisma Świętego i woda święcona nadadzą tej wizycie podniosły charakter i pozwolą ją przeżyć jako wydarzenie religijne.
W owocnym przeżyciu tej chwili może przeszkodzić włączony telewizor lub inne media oraz niebezpieczne zwierzęta.
Ofiara, która jest wyrazem troski o wspólne dobro, jest całkowicie dobrowolna i powinna szanować budżet domowy

Poniżej znajduje się szczegółowy plan kolędy:
Więcej…
 
Święty Zawodnik
Wpisany przez ks. Sławek   
piątek, 26 grudnia 2008 10:19
Read moreDzieci uczestniczące w tegorocznych roratach zostały zaproszone do zilustrowania losów św. Pawła, który był duchowym przewodnikiem w adwentowym przygotowaniu. Konkurs zatytułowany był: „Piszemy książkę”. Jego efektem jest dziesięć przepięknych prac, które zostały przedłożone jury. Ich ocena sprawiła wiele problemów, gdyż wszystkie prezentowały wysoki poziom artystyczny. Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców:
Więcej…
 
Życzenia świąteczne
Wpisany przez ks. Proboszcz   
środa, 24 grudnia 2008 20:28
Read moreDzień narodzenia Jezusa Chrystusa jest dla nas źródłem prawdziwej radości. Radości z tego, że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo Ciałem się stało”. Pochyleni nad Ewangelią Dziecięctwa Syna Bożego przeżyjmy jeszcze raz prawdę najważniejszą, że Nowonarodzony jest najwspanialszym Darem Ojca dla nas, niepojętym darem Jego miłości ku każdemu człowiekowi. Naszą radość wyrażamy poprzez składane sobie życzenia:
Niech Wasze życie przenika i opromienia dobroć samego Boga, który w swoim Synu do nas przychodzi;
Pokój, który Aniołowie zwiastowali ludziom dobrej woli, niech zagości w Waszych sercach i w Waszych domach;
Więcej…
 
Spowiedź przedświąteczna
Wpisany przez ks. Sławek   
niedziela, 21 grudnia 2008 00:18
Read moreŚwięta Bożego Narodzenia to dobra okazja do odnowienia i umocnienia swojej więzi z Panem. Skutecznym środkiem do osiągnięcia tego celu i szczególnym doswiadczeniem łaski Miłosiernego jest sakrament pokuty i pojednania. Duszpasterze naszej parafii pragną, aby każdy mógł z niego skorzystać. Stąd dodatkowe dyżury w konfesjonale. Poniżej umieszczamy plan spowiedzi przedświątecznej:
Więcej…
 
Dobry czas
Wpisany przez ks. Sławek   
sobota, 20 grudnia 2008 23:53
Read moreW dniach od 14 do 17 grudnia odbyły się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Duchowym przewodnikiem był ks. Rafał Ziajka SDS. W przystępny i "atrakcyjny" sposób ukazywał prawdy wypływające z Bożego Słowa. Nauki rekolekcyjne były swego rodzaju dialogiem ze słuchaczem (dorośli, młodzież i dzieci). Udział w rekolekcjach był ważnym elementem przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.
Więcej…
 
"Przywracamy uśmiech Marioli!"
Wpisany przez ks. Sławek   
sobota, 13 grudnia 2008 20:29
ImageAdwentowa kwesta charytatywna pod hasłem: "Przywróć uśmiech Marioli", zorganizowana w ostatnią niedzielę (14. XII), wyniosła: 3257 zł. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na kosztowną rehabilitację 21-letniej dziewczyny. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej na której można uzyskać szczegółowe informacje o Marioli i innych możliwościach pomocy (wystarczy kliknąć na baner: "na ratunek" umieszczony na lewym marginesie strony głównej). Dziękujemy młodzieży i ministrantom za przeprowadzenie akcji. W imieniu Marioli, jej Mamy i Stowarzyszenia Sursum Corda dziekujemy Wam za wrażliwość i ofiarność!
 
Piszemy książkę!
Wpisany przez ks. Sławek Noga SDS   
poniedziałek, 08 grudnia 2008 18:51
Read more Wszystkie dzieci, które biorą udział w tegorocznych roratach, a także ich Rodziców i Opiekunów, zaprosiliśmy do wspólnego pisania książeczki o św. Pawle. Przez ostatnie pięć dni każdy chętny otrzymał karteczkę z fragmentem historyjki mówiącej o losach Apostoła. Jej treść trzeba było zilustrować (technika dowolna: farby, kredki, flamastry itp.).  Do zadań redaktora książki należało również zaprojektowanie okładki i wymyślenie tytułu.
W najbliższy poniedziałek (15. XII) można zgłaszać do konkursu gotowe prace. Spośród nich jury wybierze trzy najładniejsze. Nagrodzone książeczki zostaną opublikowane na naszej stronie internetowej. ŻYCZYMY SUKCESÓW!!!
 
Poniżej dostępny jest cały tekst historyjki:
Więcej…
 
Zapraszamy na Roraty !
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 01 grudnia 2008 21:23

ImagePrzed nami ostatnie dwa dni Rorat! Gratulujemy wszystkim, którzy systematycznie w nich uczestniczą. Msze odprawiane są: od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. To dobra okazja do głębszego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia. Głównym bohaterem tegorocznych spotkań jest św. Paweł. Zapraszamy nie tylko dzieci, ale również młodzież i dorosłych. Zachęcamy złaszcza tych, którzy jeszcze nigdy nie przeżyli liturgii roratniej.
Pamiętajmy, ze w Adwencie (od poniedziałku do piątku) nie ma Mszy o godz. 18.00. 

 
Wigilijne dzieło pomocy dzieciom
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 30 listopada 2008 21:09
Read more30. listopada, w naszej parafii, rusza kolejna edycja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Kupując symboliczną świecę możemy wspomóc szlachetny cel i włączyć się w akcję o charakterze ekumenicznym. Zapalona świeca stanie się wyraźnym znakiem obecności Nowonarodzonego we wspólnocie rodzinnej przy wigilijnym stole.
Świece można kupić w kaplicy znajdującej się przy wyjściu z kościoła. Za dystrybucje odpowiedzialni są członkowie Akcji Katolickiej. Świece kosztują: 6 zł (mała) i 15 zł (duża). 
Więcej…
 
"Przegląd Owczarni "
Wpisany przez Ks. Sławek   
poniedziałek, 24 listopada 2008 19:35
Read more  Liturgia Słowa ostatniej niedzieli nakreśliła nam obraz Boga, który jest Dobrym Pasterzem. Ten Pasterz dokonuje przeglądu swojej Owczarni.
Ksiądz Proboszcz, któremu powierzona została troska o parafię, jest zobowiązany do corocznego – liczebnego – przeglądu naszej wspólnoty. Dlatego w ubiegłą niedzielę zostaliśmy policzeni. Warto wiedzieć, że nie chodzi tu jedynie o statystyki. Tego typu praktyka pokazuje duszpasterzom to, ile osób korzysta regularnie z życia sakramentalnego (uczestniczy w Eucharystii przystępuje, do Komunii Świętej). Po co im ta wiedza? By lepiej zaplanować działania duszpasterskie w kolejnym roku, by pełniej odpowiedzieć na potrzeby przychodzących do kościoła, aby zastanowić się co można zrobić, by zainspirować do ożywienia życia religijnego tych, którzy w życiu Wspólnoty uczestniczą rzadko, bądź w ogóle.
Więcej…
 
Jan Paweł II - Wychowawca młodych.
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 16 listopada 2008 21:01

Read more  Wydarzenie, o którym mowa, odbyło się w niedzielę – 16. listopada – po Mszy Świętej o 12.30. Uczniowie klasy 6a ze Szkoły Podstawowej nr 3, zaprezentowali inscenizację pt. „Jan Paweł II – Wychowawca młodych”. Przedstawienie związane było z 30. rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Miało ono na celu przypomnienie słów Papieża, które wypowiadał do młodych w czasie swojego pontyfikatu. 

  Warto podkreślić wartość twórczego zaangażowania uczniów, którzy inspirowani byli przez swojego katechetę Pana Adama Politowicza. Ich praca została życzliwie przyjęta przez widzów – parafian.

Więcej…
 
HOLY WINS
Wpisany przez Administrator   
piątek, 31 października 2008 13:45

Read more

 

To obco brzmiące wyrażenie idealnie pasuje do wydarzenia, które już po raz trzeci odbyło się w kościele „na Trzebnickiej”. W nocy, 31 października, miało miejsce czuwanie proponowane jako alternatywa dla halloween. Młodzież skupiona we wspólnocie JESZAJA postanowiła sprzeciwić się idei, która daleko odbiega od wartości chrześcijańskich i pokazać, że „święty zwycięża”.

Więcej…
 
Juda wśród liści
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 26 października 2008 00:00

Read more
Do lasu idziemy nie tylko po to, by odpocząć, ale również po to, aby doświadczyć miłości Boga. To parafraza myśli zaczerpniętej z kazania wygłoszonego w czasie sumy odpustowej ku czci Św. Apostoła Judy Tadeusza. 

Więcej…
 
Obronić godność małżeństwa i rodziny
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 12 października 2008 13:38

Read more  Peregrynacja relikwii św. Joanny Beretty Molli w parafii JTiAP Obronić? Przed kim? Przed czym? Co zagraża współczesnej rodzinie i małżonkom? Po lekturze artykułów z „kolorowej prasy” i obejrzeniu kilku telewizyjnych programów, można stwierdzić, że przed wypaczeniem idei miłości i wyeksmitowaniem z tych wspólnot Boga.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 7 z 7


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Dandelion Theme  Valid XHTML and CSS.