Judaiantoni.pl

Kościół to MY!

Teraz święta obchodzi się na platformie Zoom

W ten sposób buddyści obchodzili swoje święto, a obrazy z tego wydarzenia dostępne na internecie na prawdę są piękne i zapierają dech w piersi.

W piątek 26.02.2021 ponad 200 000 buddystów zebrało się nad Zoom, aby świętować Dzień Makha Bucha. Makha Bucha (Magha Puja) to jedno z ważniejszych świąt buddyjskich, przypadające w czasie pełni księżyca, dokładnie w trzecim miesiącu wg kalendarza lunarnego. Jest to święto ruchome, które najczęściej obchodzone jest w lutym lub na początku marca. W tym roku był to właśnie 26 lutego.

Kiedy Budda żył tysiące lat temu, 1250 jego wyznawców przybyło do Indii bez zaplanowanego spotkania; wszyscy przybyli na dzień znany obecnie jako Makha Bucha. O tych wyznawcach mówiono, że są „oświeconymi”, a Budda sam ich wyświęcił. Następnie uczył trzech podstawowych zasad buddyzmu: nie czyń zła, czyń dobro i oczyść swój umysł.

Według agencji Reuters zwykle tysiące ludzi przybywają do świątyni Dhammakaya w Bangkoku w Tajlandii na uroczystości. Ceremonia w tym roku była nieoczekiwanie inna, ponieważ duże zgromadzenia odwołano z powodu pandemii.

Papież Franciszek wygłosił Drogę Krzyżową z udziałem dzieci z Ugandy i skautów z Umbrii