Judaiantoni.pl

Kościół to MY!

Papież Franciszek wygłosił Drogę Krzyżową z udziałem dzieci z Ugandy i skautów z Umbrii

Papież Franciszek wygłosił Drogę Krzyżową z udziałem dzieci z Ugandy i skautów z Umbrii

Dzieci z Ugandy i skauci z Umbrii pomogli papieżowi Franciszkowi napisać rozważania na Drogę Krzyżową, które papież odczytał w Wielki Piątek.

Wielki Piątek w każdym roku naszego życia wiąże się z Drogą Krzyżową wygłaszaną przez Papieża. W tym roku papież Franciszek na placu św. Piotra w Watykanie wygłosił te rozważania bez udziału dużej liczy wiernych. Przedstawił on rozważania spisane przez skautów z Umbrii oraz dzieci i młodzież z rzymskiej parafii.

Covid

Pandemia koronawirusa spowodowała ponowne wystąpienie papieża Franciszka na placu świętego Piotra a nie w Koloseum. Powoli staje się to tradycją w przypadku wystąpienia chorób zakaźnych. Pomimo restrykcyjnych obostrzeń papież Franciszek wygłosił przemówienie i została odprawiona cała uroczystość. Droga Krzyżowa corocznie jest wielkim wydarzeniem na całym świecie, które jednoczy wszystkie państwa wierzące. W tym roku papież Franciszek przygotował wzruszające przemówienie na bazie tego co napisali najmłodsi wierni z Ugandy oraz Umbrii.

Grupa skautów z Foligno w Umbrii i młodzież z rzymskiej parafii Świętych Męczenników z Ugandy podjęła się realizacji napisania dla papieża Franciszka rozważań na czas Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek. Lugi D'Errico wspierał swoich podopiecznych podczas spisywania tych rozważań i redagował tekst dla papieża. Dzieci dołączyły swoje rysunki poświęcone wydarzeniom ostatnich 12 godzin życia Jezusa Chrystusa.

Rozważania

Rozważania odczytane przez papieża Franciszka były bardzo wzruszające i pouczające wiernych. Młodzież, dzieci i skauci pisali o wielkim cierpieniu, bólu i męce. Również nie mogli przejść obok cierpienia matki, która towarzyszyła Jezusowi Chrystusowi przez całą drogę krzyżową, widziała jak był biczowany i niósł wielki krzyż, by później zostać do niego przybitym.

Refleksyjne zapiski młodych osób stały się dobrym wskazaniem tego o czym na co dzień się zapomina. Ból i cierpienie Jezusa Chrystusa i jego matki są tym czym odkupione zostały winy wszystkich wiernych chrześcijan. Droga Krzyżowa co roku wiąże ze sobą wszystkie narody na Ziemi, które wierzą w zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Teraz święta obchodzi się na platformie Zoom

1 komentarz

Dodaj komentarz