Ogłoszenia Duszpasterskie - 27 listopada 2016 r.
sobota, 26 listopada 2016 11:41

1.    W miniony piątek, 25 listopada, powrócił do domu Ojca, nasz Współbrat śp. ks. Superior Benon Hojeński SDS. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy wtorek. O godz. 10.30 zostanie wprowadzona trumna z ciałem do naszego kościoła, o godz. 12.00 Msza Św. pogrzebowa, której będzie przewodniczyć ks. Arcybiskup Senior Marian Gołębiewski. Po Mszy Św. ciało zostanie złożone w grobowcu na cmentarzu komunalnym w Obornikach Śląskich.
W dniu dzisiejszym, zapraszamy na modlitwę różańcową za zmarłego ks. Benona, o godz. 15.00 w kaplicy na cmentarzu.  2.    Pragniemy poinformować, także, że w dniu wczorajszym 26 listopada, odszedł do Domu Ojca nasz Współbrat ks. Andrzej Sulewski SDS. Pogrzeb odbędzie się w środę, w Bazylice św. Jadwigi w Trzebnicy o godz. 12.00.
3.    Dziś przypada pierwsza Niedziela Adwentu i nowego roku duszpasterskiego, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Idźcie i głoście”.
4.    Msza Św. Roratnia w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. W te dni nie będzie Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00.
5.    Pragniemy poinformować, że w miesiącu grudniu, na czas Mszy Świętych Roratnych, kancelaria parafialna w poniedziałek – środę i piątek czynna będzie w godzinach 16.00 – 16.50 oraz we wtorek i czwartek od godz. 9.00 – 10.00. W pilnych sprawach będzie także czynna w poniedziałki od godz. 18.00 – 18.30.
6.    W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek Godzina Święta w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30. W piątek po Mszy Św. wieczornej zmiana bilecików Straży Honorowej. Z racji I piątku i Rorat w piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sobotę, po Mszy Św. o godz. 8.30 nabożeństwo pierwszo-sobotnie ku czci Niepokalanego Serca Maryi. W tym dniu odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną.
7.    Ze względu na rozpoczęty czas Adwentu, zakończyliśmy wczoraj różaniec za zmarłych przed Mszą Świętą wieczorną. Pozostaje adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy każdego dnia pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną.
8.    W minioną niedzielę, ofiary do puszek, na wsparcie leczenia chorej Amelki wyniosły 3099,06 zł. Za każdy dar serca Bóg zapłać.
9.    W czwartek, 1 grudnia, w kościele przy ul. Wyszyńskiego Msza św. Różańca Rodziców.
10.    Organizujemy pielgrzymkę do Fatimy w setną rocznicę objawień Matki Bożej Fatimskiej, w terminie 1 – 7 września 2017 r. Cena 3199 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Wpłata pierwszej zaliczki w kwocie 1000 zł do 10 grudnia. Informacje szczegółowe udziela ks. Proboszcz.
11.    Solenizantom i jubilatom miesiąca grudnia życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
12.    Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym czym właściwie jest nadzieja. Natomiast w „Niedzieli” o nieugiętym przed władzami komunistycznymi księdzu Arcybiskupie Baraniaku.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Dandelion Theme  Valid XHTML and CSS.