Pielgrzymki

Galeria
Ogłoszenia
PIELGRZYMKA - FATIMA - BATALHA - ALCOBAÇA - NAZARE –LIZBONA – PORTO - COIMBRA - 01-07.09.2017
Wpisany przez ks. Rafał Masarczyk SDS   
sobota, 10 grudnia 2016 19:17

Program:

DZIEŃ 1/ 01.09
Msza Św. Wyjazd autokarem z Obornik Śl. na lotnisko do Pragi, odprawa paszportowo-biletowa. Wylot do Lizbony. Przylot do Lizbony. Przyjazd do Fatimy. Nocleg.


DZIEŃ 2 / 02.09
Śniadanie w hotelu. Całodzienny pobyt w Fatimie. Nawiedzenie miejsc objawień Matki Bożej oraz Anioła. Zwiedzanie rodzinnej miejscowości Aljuster trojga pastuszków: Łucji, Hiacynty i Franciszka - ich oryginalnie zachowanych domów, kościoła parafialnego. Nawiedzenie Bazyliki, gdzie znajdują się groby błogosławionych wizjonerów. Msza Święta, czas na indywidualną modlitwę, Droga Krzyżowa. Obiadokolacja w hotelu. Udział w nabożeństwie Maryjnym ze świecami. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 3 / 03.09
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie stolicy Portugalii Lizbony. Spacer po malowniczym Starym Mieście (Alfama) pełnym krętych uliczek, balkonów, czerwonych dachów, tarasów i zaułków do ruin zamku św. Jerzego (Castelo de Sao Jorge), dawnej wizygockiej i arabskiej fortecy, dziś dobry punkt widokowy. Przejazd do dzielnicy Belém gdzie wznosi się słynna gotycko-renesansowa Wieża (Torre de Bélem). Następnie zwiedzimy XVI-wieczny Klasztor św. Hieronima zaprojektowany przez króla Manuela I, którego budowa sfinansowana z pieniędzy płynących z kolonii. W klasztorze znajduje się cenotaf jednego z największych portugalskich odkrywców - Vasco da Gama. Spacer nad Tagiem, gdzie znajduje się imponujący Pomnik Odkrywców. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. Udział w nabożeństwie Maryjnym ze świecami

DZIEŃ 4/ 04.09
Śniadanie.  Przejazd do Batalha - zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Vitória - gotyckiego arcydzieła, zaklasyfikowanego do listy międzynarodowych dziedzictw kultury UNESCO i bez wątpienia jednego z najważniejszych zabytków portugalskich. Przejazd do Alcobaça - zwiedzanie imponującego opactwa zbudowanego przez zakon Cystersów. Niesamowitych rozmiarów budowla jest przykładem wczesno-gotyckiej architektury (ciekawostką jest kuchnia, w której zakonnicy mogli łowić ryby. Okoliczny strumień został skierowany do wnętrza kuchni, tak by dostarczał zawsze świeżych ryb). Dalej przejazd do Nazaré - nawiedzenie Kościoła Matki Bożej Karmiącej z Nazare, wypoczynek nad Oceanem Atlantyckim.  Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. Udział w nabożeństwie Maryjnym ze świecami
DZIEŃ 5/ 05.09
Śniadanie. Wyjazd do Porto – zwiedzanie miasta z przewodnikiem, rejs po rzece Duero. Degustacja wina porto w miejscowej winiarni. Przejazd do Coimbry – nawiedzenie miejsca pobytu siostry Łucji. Powrót do Fatimy na obiadokolację i nocleg. Udział w nabożeństwie Maryjnym ze świecami

DZIEŃ 6/ 06.09
Śniadanie. Wyjazd do Tomar – zwiedzanie zespołu klasztornego Convento de Cristo, portugalskiej siedziby Templariuszy i Zakonu Chrystusowego. Powrót do Fatimy - Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg. Udział w nabożeństwie Maryjnym ze świecami.

DZIEŃ 7/ 07.09
Śniadanie. Msza Święta w kaplicy Objawień. Czas wolny na ostatnie zakupy i modlitwy. Wyjazd na lotnisko. Przylot do Polski.

Cena 3199 zł  obejmuje:
•    Przelot, Opłaty lotniskowe;
•    Przejazdy  autokarem na całej trasie pielgrzymki;
•    6 noclegów w pokojach 2,3 osobowych w hotelach
•    Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji;
•    Polskojęzycznego pilota na całej trasie;
•    Ubezpieczenie obejmujące: KL + NNW wraz z KL chorób przewlekłych
•    w każdym dniu udział w wieczornej procesji światła w Fatimie

Cena nie obejmuje:
•    Na wstępy do zwiedzanych obiektów, rejs, przewodnika w Lizbonie, Porto i inne okoliczności związane z realizacją programu należy przeznaczyć kwotę około 70-80 Euro, koszty zostaną rozliczone z grupą wg rachunków.
•    Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 450 zł od osoby
•    Nie obejmuje dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 3% wartości imprezy ok.120zł rezygnacja może być z powodu zdrowotnych udokumentowanych medycznie

Uwaga: Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na pokładzie autokaru. Nie pozostawiamy pieniędzy, komórek, komputerów, rzeczy wartościowych. Ubezpieczenie obejmuje tylko bagaż w luku bagażowym.Kontakt z Biurem podróży lub z ks. Proboszczem Jackiem Wawrzyniakiem SDS.

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Dandelion Theme  Valid XHTML and CSS.