Ogłoszenia Duszpasterskie - 17 września 2017 r.
sobota, 16 września 2017 10:23

1.    W minioną niedzielę taca na remont kościoła wyniosła 7089,03 zł. Ponadto Starostwo Powiatowe w Trzebnicy przyznało nam dotację na remont kościoła w kwocie 15 000 zł. Bóg zapłać. Remont kościoła polecajmy w modlitwach Dobremu Bogu.
2.    Dzisiaj przed kościołem Akcja Katolicka prowadzi zbiórkę do puszek na dożywianie w szkołach dzieci z ubogich rodzin. Za ofiary Bóg zapłać.
3.    W poniedziałek, 18 września, swoje imieniny obchodzi ks. Stanisław Kucała SDS. Msza Święta w jego intencji będzie sprawowana o godz. 18.00 na którą serdecznie zapraszamy.


4.    W przyszłą niedzielę, 24 września, o godz. 18.00, w naszym kościele odbędzie się charytatywny koncert muzyki uwielbieniowej połączony ze zbiórką na rzecz leczenia i rehabilitacji naszej małej parafianki Poli Piś. Jest to półtora-roczna dziewczynka po ciężkim wypadku samochodowym, w którym zginęła jej mama Agata. Obrażenia głowy, które poniosła w wyniku wypadku poskutkowały niedowładem lewej ręki oraz obu nóg. Pola przeszła skomplikowaną operację rekonstrukcji czaszki, jednak nadal nie wiadomo, czy będzie widzieć, słyszeć i chodzić. Chcemy wesprzeć jej leczenie i rehabilitacje także jako wspólnota parafialna. Koncert wykona zespół Selah z udziałem Moniki Wiśniowskiej – Basel, na który serdecznie zapraszamy.
5.    W dniu 7 października w święto Matki Bożej Różańcowej odbędzie się ogólnopolska inicjatywa „Różaniec do Granic”. Polacy będą się modlić wzdłuż całej granicy Polski o ratunek dla Ojczyzny i całego świata. Organizowany jest wyjazd na tę modlitwę do Lądka Zdroju z parkingu przy naszym kościele o godz. 7.00 rano. Powrót ok. godz. 18.30. Koszt wyjazdu 35 zł. Zapisy w sklepie pasmanteryjnym lub telefonicznie 606639556.
6.    Zachęcamy młodzież na wyjazd do Trzebini na Salwatoriańskie Spotkanie Młodych 30 września br. W programie min. Eucharystia, hołd fatimski i spotkanie z Andrzejem Wronką. Koszt 55 zł. Zapisy i informacje szczegółowe u ks. Jerzego.
7.    Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy na temat akcji zbierania podpisów w obronie nienarodzonych chorych dzieci. Natomiast w „Niedzieli” o inicjatywie Różaniec do Granic. Do nabycia nowy numer Nowego Życia.
8.    W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Cecylia Żukrowska z Golędzinowa. Wieczny odpoczynek…

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Dandelion Theme  Valid XHTML and CSS.