Ogłoszenia Duszpasterskie - 08 października 2017 r.
sobota, 07 października 2017 16:53

1.    Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski, pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Ofiary zbierane przed kościołem do puszek przeznaczone są na stypendia dla najzdolniejszych uczniów i studentów z ubogich rodzin. Za ofiary Bóg zapłać.
2.    Dziękujemy za złożone dzisiaj na tacę ofiary na remont naszego kościoła. Bóg zapłać.
3.    Spotkanie Rady Parafialnej w poniedziałek o godz. 18.30 na plebanii.
4.    W środę na Mszę Św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież klas 3 Gimnazjum przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy Św., spotkanie formacyjne w salce na plebanii. 
5.    W piątek, 13 października, zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie i jednocześnie na zakończenie Roku Jubileuszowego Setnej Rocznicy Objawień w Fatimie. Różaniec dla dzieci i młodzieży o 17.30. Po Mszy Św. procesja światła, różaniec fatimski, zakończony Apelem Fatimskim.
6.    Piesza Pielgrzymka do Grobu św. Jadwigi wyruszy w najbliższą sobotę 14 października. Zbiórka przy naszym kościele o godz. 9.15. Wymarsz o godz. 10.00. Zapisy na autokar powrotny z Trzebnicy przed wyruszeniem w trasę. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców i pielgrzymować pod opieką osoby dorosłej. Koszt 5 zł i 8 zł autokar powrotny. Przewodnikiem pielgrzymki jest ks. Jerzy Lazarek SDS.
7.    Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele pół godziny przed Mszą Św. wieczorną: w tygodniu o 17.30, a w niedziele o 16.30.
8.    W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Zatrzymaj Aborcję”, zakazującym zabijania poprzez aborcję nienarodzonych dzieci z powodu podejrzenia lub stwierdzenia u nich choroby, wady czy upośledzenia. Aby móc się podpisać potrzebny będzie numer PESEL. Biskupi Polski poparli tę inicjatywę i zbieranie pod nią podpisów. Jest ona zgodna również z nauczaniem św. Jana Pawła II wyrażonym w encyklice Evangelium vitae.
9.    Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza w poniedziałek na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.30 oraz wszystkich którzy chcieli by jeszcze dołączyć do kursu Alpha na spotkanie w środę o godz. 19:00 w Szkole Podstawowej nr 2.
10.    Obornicki  Ośrodek Kultury zaprasza na koncert kapeli Timingeriu (muzyka cygańska, bałkańska i żydowska) 14 października (sobota) o godz. 18.00.
11.    Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym co mają czynić rodzice, kiedy ich dzieci tracą wiarę i przestają chodzić do kościoła. Natomiast w „Niedzieli” o bł. Bartolo Longo wielkim apostole różańca świętego i wielkim fenomenie modlitwy różańcowej. Do nabycia nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” z filmem DVD.
Jest do nabycia kalendarz parafialny na rok 2018 przygotowany z racji 110 rocznicy poświecenia naszego kościoła i setnej rocznicy śmierci założyciela Salwatorianów Ojca Franciszka Jordana. Są zamieszczone ważne daty z życia naszej parafii oraz podstawowe informacje o parafii. Koszt wydruku kalendarza 20 zł. Każda ofiara dodatkowa przeznaczona będzie na remont naszego kościoła.

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Dandelion Theme  Valid XHTML and CSS.