Aktualności
Czuwanie Modlitewne Holly wins
Wpisany przez Foto. ks. M. figarski SDS   
poniedziałek, 09 listopada 2009 12:52

        W nocy z 31 października na 1 listopada po raz kolejny w parafii pw. Św. Judy Tadeusza i Św. Antoniego w Obornikach Śląskich odbyło się modlitewne czuwanie „Holly wins” pt.: „Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało co się w Niebie będzie działo”. Przede wszystkim zgromadziła się młodzież z Obornik Śl. i okolic, a nawet przyjechała kilku osobowa młodzież z Bagna.

Read more

Więcej…
 
Wszystkie modlitwy Rzeczypospolitej
Wpisany przez Romana Obrocka   
czwartek, 23 lipca 2009 21:10

Do końca sierpnia w Sali pod Kopułą wrocławskiego Ossolineum można zwiedzać wystawę „Wszystkie modlitwy Rzeczypospolitej”.

 W tekście Grzegorza Brala, zamieszczonym w katalogu towarzyszącym ekspozycji,  czytamy: „Kolekcja, na którą składają się najstarsze wydania Biblii, Koranu, ksiąg liturgicznych, psałterzy i poezji religijnej, prezentuje dorobek wielu narodów i wyznań dawnej Rzeczypospolitej: Polaków, Rusinów, Litwinów, Żydów, Ormian, Tatarów, Niemców, zarówno chrześcijan: katolików, prawosławnych i protestantów (luteranów, kalwinów, arian, braci czeskich), jak i wyznawców judaizmu oraz islamu. Ogromna różnorodność języków i wierzeń uzmysławia nam przebogatą historię naszego państwa i jednocześnie skłania do zastanowienia się nad tym, dlaczego w dzisiejszych czasach tak trudno nam niekiedy pogodzić się z obecnością innych.”

 

Więcej…
 
Rekolekcje Salwatoriańskie w Australii
Wpisany przez ks. Rafał Masarczyk SDS   
sobota, 11 lipca 2009 18:08

1 czerwca ks. proboszcz Franciszek Jadamus wyleciał samolotem z Wrocławia przez Monachium i Hong Kong do Australii, aby dla pracujących tam polskich Salwatorianów wygłosić rekolekcje kapłańskie. Oto krotka notatka, jaka ukazała się na stronie internetowej Salwatorianów:

 
Więcej…
 
Koncert Muzyki Gospel - 17 maja 2009 r.
Wpisany przez kl. Jarosław SDS Foto. ks. Maciej Figarski SDS   
środa, 27 maja 2009 12:15

  Read more W niedzielę 17 maja w naszej parafii odbył się koncert Gospel w wykonaniu trzech zespołów muzycznych: scholi: dziecięcej „Oaza Judy”, zespołu młodzieżowego  „Chaos”, oraz zespołu "Kefir Band", który zechciał muzycznie wspomóc wykonawców.

Więcej…
 
Tuba - Dar Dzieci I Komunijnych i Młodzieży bierzmowanej
Wpisany przez Foto. Marek Długosz   
wtorek, 26 maja 2009 18:55

Read more Dzieci I Komunijne i Młdzież, która otrzymała w tym roku Sakrament bierzmowania podarowali parafii zestaw nagłaśniający, któy będzie używany w czasie pielgrzynek i procesji. Ze ten dar z serca wam dziękujemy!!

Więcej…
 
I Komunia Św. w Golędzinowie 17 maja 2009 r.
Wpisany przez ks. Rafał Masarczyk SDS   
wtorek, 26 maja 2009 14:58

Read more ks. Rafał Masarczyk z dziećmi I Komunijnymi 

W niedzielę 17 maja 2009 w kaplicy N. M. P. Nieustającej Pomocy odbyła się Uroczystość I Komunii Św. Mszy Św. przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Maciej Figarski SDS. Do I Komunii Św. przystąpiły następujące dzieci:

Cieniawa Daria, Kamela Mikołaj, Litwinowicz Jakub, Walczak Martyna.

 

Więcej…
 
I Komunia Św. w naszej Parafii 24 maja 2009 r.
Wpisany przez Foto. Marek Długosz   
wtorek, 26 maja 2009 14:31

Read moreW dniu 24 maja 2009 w kościele parafialnym odbyła się uroczystość I Komunii Św. Uroczystej Mszy Św. przewodniczył ks. Krystian Kolba SDS. Do I Komunii Świętej przystąpiły następujące dzieci:

 

Więcej…
 
Bierzmowanie 2009
Wpisany przez ks. Maciej Figarski SDS   
czwartek, 07 maja 2009 17:47

Read more Przyjdź Duchu Święty - Bierzmowanie młodzieży

4 maja w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa odbyła się uroczystość bierzmowania młodzieży z Obornik Śląskich. Uroczystości przewodniczył ksiądz biskup Andrzej Siemieniewski. O godz. 17.00 przybył przed drzwi świątyni, gdzie został uroczyście powitany przez księży proboszczów obu obornickich parafii. Następnie procesja liturgiczna uroczyście wkroczyła do kościoła, ksiądz biskup został powitany również przez rodziców i poproszony przez nich o udzielenie sakramentu kandydatom.

Więcej…
 
Poświęcenie sztandaru.
Wpisany przez ks. Rafał Masarczyk SDS   
niedziela, 03 maja 2009 23:49
Read morePubliczna Szkoła Podstawowa Nr 3
im. Jana Pawła II
w Obornikach Śląskich
 
  W dniu 30.04.br w kościele parafialnym św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego w Obornikach Śl. odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru Szkoły Podstawowej nr 3 i nadanie jej imienia Jana Pawła II. Mszy Św. przewodniczył Ks. bp. Andrzej Siemieniewski. W uroczystości udział wzięli: Dziekan dekanatu Prusice Ks. kanonik Bernard Świst, ks. Jacek Wawrzyniak (wicerektor WSDS w Bagnie), ks. Maciej Chwarścianek (Mistrz nowicjatu i wykładowca WSD w Bagnie), Książa proboszczowie: Benon Hojeński (Bagno) i Edward Seremet (sąsiad z par. Najśw. Serca P. Jezusa ) oraz księża z miejscowej parafii. Byli także obecni przedstawiciele władz wojewódzkich (wice-wojewoda dolnośląski Zdzisław Średnicki), powiatowych (starosta trzebnicki Robert Adach), władz oświatowych z Kuratorium dolnośląskiego oraz miasta i gminy Oborniki Śl. (burmistrz Paweł Misiorek, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Szczepan Antoszczyszyn ) oraz uczniowie, grono nauczycielskie, rodzice uczniów i zaproszeni goście. 
Więcej…
 
Pro Memoria
Wpisany przez ks. Rafał Masarczyk SDS   
piątek, 01 maja 2009 13:16
Read more W dniu 26.04.br w kościele św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego została odprawiona Msza Św. w rycie Ormiańskim przez ks. Tadeusza Isakowicza – Zaleskiego, duszpasterza Ormian Polski Południowej. Uroczystość zgromadziła licznych wiernych. Na początku liturgii ks. Proboszcz Franciszek Jadamus przedstawił ks. Tadeusza oraz w słowie wstępnym wprowadził wiernych do przeżycia liturgii. Ks. T. Isakowicz – Zaleski w kazaniu przedstawił krótką historię Ormian. W 301 r. jako pierwsi przyjęli oni chrześcijaństwo jako religię państwową. Liturgia, która była celebrowana, liczy sobie 1700 lat, jest to liturgia św. Grzegorza Oświeciciela. W przeciągu wieków Ormianie doznawali licznych prześladowań ze strony Rzymian, Persów a w czasach współczesnych ze strony państwa tureckiego. Od XI w. Ormianie byli obywatelami drugiej kategorii, choć mogli rozwijać swoją kulturę. 
 
Więcej…
 
Spowiedź przedświąteczna
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 22 marca 2009 19:56

Image1. Dorośli – pół godziny przed i podczas każdej Mszy św.
2. Dzieci – środa od godziny 15.30
3. Młodzież – środa od godz. 19.30 

 
Rekolekcje wielkopostne
Wpisany przez ks. Proboszcz   
niedziela, 22 marca 2009 19:20

Read more
28 marzec – 1 kwiecień 2009


Rekolekcje głosi:
 Ks. Mgr Jerzy Morański –Dyrektor Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej

Więcej…
 
Pieśni, które bolą...
Wpisany przez poleca: Gość Niedzielny   
sobota, 28 lutego 2009 20:35
Image"Każdy szanujący się artysta nagrywa płytę kolędową. Półki sklepowe aż uginają się od podobnych krążków. Ale pieśni postne? Dramatyczna opowieść o niewyobrażalnym cierpieniu? To tematy, które większość muzyków omija szerokim łukiem. W „Gościu” znajdziesz najpiękniejszą płytę z pieśniami wielkopostnymi, jaka ukazała się nad Wisłą. Skromną, oszczędną, prostą i niezwykle przejmującą."
 
Płytę otrzymasz GRATIS przy zakupie najnowszego numeru Gościa Niedzielnego. Warto posłuchać! 
 
"Posypmy głowy popiołem..."
Wpisany przez ks. Sławek Noga SDS   
wtorek, 24 lutego 2009 20:12
Read morePopielec z symbolicznym gestem posypania głów popiołem rozpoczyna czas Wielkiego Postu. Popatrzmy na ten okres jako na dar Boży, który winien sprawić, abyśmy na nowo odnaleźli drogi naszego życia zgodne z wolą Stwórcy. 

Msze święte w Środę Popielcową w naszym kościele w następującym porządku:
rano o godz. 8.30, następnie o godz. 16.00 (dla dzieci i młodzieży szkolnej), o 18.00 Msza św. wieczorna oraz o godz. 19.00 Msza św. (dla młodzieży). Na wioskach: w Golędzinowie i Kowalach o godz. 17.00. 

Więcej…
 
XXVIII Kapituła Polskiej Prowincji Salwatorianów
Wpisany przez serwis informacyjny: www.sds.pl   
sobota, 14 lutego 2009 14:27

Read moreW dniach od 16 do 20 lutego 2009 roku odbyła się w Krakowie XXVIII Kapituła Prowincjalna Polskiej Prowincji Salwatorianów. 
Wzięli w niej udział członkowie zarządu prowincjalnego, przełożeni regionów, superiorzy wspólnot oraz delegaci wybrani w poszczególnych wspólnotach wyborczych prowincji. W domu zakonnym na krakowskim Zakrzówku obradowało sześćdziesięciu trzech salwatorianów podejmujących na co dzień posługę nie tylko w Polsce, ale również w Australii, Kanadzie, USA, Albanii, Białorusi, Słowacji, na Węgrzech i we Włoszech. 

Więcej…
 
Dziękujemy za życzliwe przyjęcie!
Wpisany przez ks. Proboszcz   
czwartek, 22 stycznia 2009 11:47
Read more20 stycznia zakończyliśmy w naszej parafii coroczne odwiedziny duszpasterskie, potocznie zwane kolędą. Odwiedziliśmy większość rodzin w naszej parafii. Kolęda, chociaż łączy się dla nas z trudem i zmęczeniem, spełnia ważną rolę w życiu parafii. Księża poznają środowisko, w którym pracują, wiernych, którym służą i do których głoszą słowo Boże. Poznają również duchowe i materialne oblicze swojej parafii. Wierni przestają być anonimowymi uczestnikami niedzielnych mszy świętych i nabożeństw. Kolęda jest dla nas okazją do opuszczenia murów plebanii i spotkania się z wiernymi. Kapłan bowiem powinien być wśród wiernych, z wiernymi, a nie obok nich, czy ponad nimi. 
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 6 z 7


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Dandelion Theme  Valid XHTML and CSS.